Haber

Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Ferda Ramanlı: ‘Ana hedefimiz A takıma oyuncu yetiştirmek’

Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Ferda Ramanlı, grubun DNA’sını oluşturmak adına ciddi adımlar attıklarını vurgulayarak, “Ana hedefimiz A takıma oyuncu yetiştirmek. Nitelikli, iyi teknik adamlarla işimizi yapma hedefiyle çalışıyoruz. sporcular ve teknolojik destek. Antalya’da 139 okula giderek sporcuları tespit etmek istiyoruz.” 25 okula ulaştık, 400 sporcu tespit ettik” dedi.

Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Ferda Ramanlı, Hasan Subaşı Tesisleri’nde basın mensuplarıyla buluştu. Burada bir açıklama yapan Ramanlı, Antalyaspor’da yeni bir altyapı anlayışı başlattıklarının altını çizdi.

Antalyaspor Akademi’nin ciddi yatırımlarla Türkiye’ye örnek olma yolunda ilerlediğini kaydeden Ferda Ramanlı, “Antrenman takımlarını yeniledik, tüm tesislerimizi revize ettik. Akademimizde 208’i lisanslı olmak üzere 1000’e yakın sporcumuz var. Antalyaspor’un kulüp DNA’sını oluşturma yolunda ciddi adımlar atılıyor.” “Başardık. Türkiye’deki kulüplerin A Grubunda yer alan test ve ölçüm cihazlarını akademiye kazandırdık” dedi.

“Sporcuların bilgileri kayıt altına alınıyor”

Antalyaspor için bir yazılım sistemi oluşturduklarını vurgulayan Ramanlı, “Akademimizdeki tüm çocukların bilgileri ve gelişimleri sistemimizde kayıt altına alınıyor. GPS sistemi ile hangi antrenmanda hangi sayısal bilgiye ulaştıklarını belirliyoruz. Kullanıyoruz.” Türkiye’de sadece Antalyaspor’da bulunan güç platformu. Tüm sporcuların her türlü fiziksel bilgisine ulaşabiliyoruz.” “Bu sayede eksiklerini öğrenip düzeltme şansımız oluyor. Tamamen bilimsel ve verilerle çalışıyoruz” dedi.

“A Takıma sporcu yetiştirmek”

Asıl amaçlarının A takıma oyuncu yetiştirmek olduğunu belirten Ferda Ramanlı, “Nitelikli antrenör, yeterli sporcu ve teknolojik destekle çalışmalarımızı yapmak hedefiyle çalışıyoruz. Antalya’da 139 okula gidip tespit etmek istiyoruz. 25 okula ulaştık, 400 sporcu belirledik. Tesislerimizde çeşitli tesislerde bu sporcularımız var. “Onları testlere tabi tutup kategorilere ayıracağız. Bunların bir kısmını kendi bünyemizde, bir kısmını da ASKF bünyesindeki kulüplerde değerlendireceğiz. Akademideki bir diğer amacımız ise mülakatlarda doğru diksiyonla İngilizce konuşabilen entelektüel sporcular yetiştirmektir” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu