Teknoloji

Apple’ın talebi reddedildi: Ünlü pil skandalı nedeniyle iPhone üreticisinin başı bir kez daha dertte

Reuters’in haberine göre Apple Bazı iPhone modellerinde bilerek hatalı pil kullanmakla suçlanıyor İngiltere’de toplu davayla karşı karşıya kaldı. Londra Rekabet Temyiz Mahkemesi kararıyla Apple’ın davayı engelleme talebi reddedildi.

Geçen sene Justin Gutmann Apple’a açtığı davada şirketin iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, SE, 7 ve 7 Plus modellerine cihazın işlemcisi veya işletim sistemiyle uyumlu olmayan piller yerleştirdiğini iddia etti. Dava, Apple’ı bu sorunu gizlemekle ve aynı zamanda işlemcilerini yavaşlatmakla suçluyor. “kısa”onu bir güç yönetimi aracı da dahil olmak üzere otomatik yazılım güncellemeleri yayınlamaya devam etmekle suçluyor.

Mayıs ayında Apple suçlamaları “temelsiz” diye anlatarak olayı engellemeye çalıştı. Şirket ayrıca bazı iPhone 6S modelleri dışında pillerinde sorun olduğu yönündeki iddiaları da reddetti.

Apple sözcüsü tom parkerMüşterileri cihazlarını yükseltmeye teşvik etmek amacıyla herhangi bir Apple ürününün ömrünü kasıtlı olarak kısaltmak veya kullanıcı deneyimini kötüleştirmek için hiçbir zaman hiçbir şey yapmadık ve yapmayacağız.” söz konusu.

ABD’de Apple, iPhone’ların yaşlanmasını yavaşlattığı yönündeki tartışmaları çözüme kavuşturmak için 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti. . Bu ödemeler, etkilenen iPhone 6, 7 ve iPhone SE modellerine sahip kullanıcılar için Ağustos ayında yapılmaya başlandı.

avcilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu