Ekonomi

Axalta Coating Systems hisseleri 1. çeyrek kazançlarının beklentileri aşmasıyla %4’ün üzerinde artış gösterdi

PHILADELPHIA – Axalta Coating Systems Ltd. (NYSE:AXTA), 2024 yılının ilk çeyreği için hisse başına düzeltilmiş kazançlarında (EPS) analist beklentilerini aşarak kayda değer bir artış bildirdi.

Şirket, 0,41 $ olan analist tahmininden 0,07 $ daha yüksek olan 0,48 $ düzeltilmiş EPS açıkladı. Gelir de tahminleri aşarak 1,29 milyar dolarlık tahmine karşılık 1,3 milyar dolara ulaştı. AXTA hisseleri, kazançların açıklanmasının ardından piyasa öncesi %4,4 artışla işlem gördü.

İlk çeyrekte net satışlar yıldan yıla %0,8’lik mütevazı bir artış gösterirken, net gelir, özellikle 2024 Dönüşüm Girişimi ile ilgili 55 milyon dolarlık yeniden yapılandırma masrafları nedeniyle 22 milyon dolardan 39 milyon dolara geriledi. Bu masraflara rağmen şirketin düzeltilmiş net geliri bir önceki yıla göre 27 milyon dolar arttı. Düzeltilmiş FAVÖK, önceki yılın 213 milyon dolarlık seviyesinden önemli bir artışla 259 milyon dolarlık ilk çeyrek rekoruna ulaştı ve düzeltilmiş FAVÖK marjı 340 baz puan artarak %20,0’a yükseldi.

Axalta’nın CEO’su ve Başkanı Chris Villavarayan sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Axalta için bir başka güçlü çeyrek oldu. İyi bir performans sergiliyoruz ve üst üste ikinci yıl rekor kazanç hedeflediğimiz bu yılki gidişatımıza güveniyorum.” Ayrıca şirketin uzun vadeli değeri hızlandırmak için stratejik eylemlere odaklandığını ifade etti ve 2024 yılının tamamı için düzeltilmiş FAVÖK, düzeltilmiş EPS ve serbest nakit akışı beklentilerinde bir artış olduğunu duyurdu.

Axalta, 2024 yılının ikinci çeyreği için net satışlarda %3 ila %5 arasında bir büyüme öngörüyor ve düzeltilmiş seyreltilmiş EPS beklentisini, analist konsensüsü olan 0,48 doların biraz üzerinde, yaklaşık 0,50 dolar olarak belirledi. Şirketin ilk çeyrekteki performansı ve iyimser beklentileri, etkin yönetimini ve stratejik girişimlerini yansıtmakta ve Axalta’yı kaplama endüstrisinde sürekli başarı için konumlandırmaktadır.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu