Haber

Bakan açıkladı: Yardımlar hesaplara yatırılmaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evde bakıma muhtaç bireyler ve aileleri için bu ay içerisinde toplam 2,8 milyar liralık Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Bakıma muhtaç yakınlarının bakımını üstlenenlerin Evde Bakım Yardımı ile desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu belirten Göktaş, Evde Bakım Yardımından aylık ortalama 560 bin kişinin yararlandığını, yararlanıcı başına kişi başına 5 bin 97 lira ödeme yapıldığını bildirdi. ay.

Bakan Göktaş şunları söyledi:

“Bu ay, evde bakıma muhtaç vatandaşlarımız ve ailelerinin hesaplarına toplam 2,8 milyar lira Evde Bakım Yardımı yatırmaya başladık. 2023 yılında toplam 116,2 milyar lira Evde Bakım Yardımı ödedik. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. “Bakanlık olarak Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde engelli alanında hak temelli sosyal yardımların sürdürülebilir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şeffaf bir anlayış.”

Öte yandan Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle Evde Bakım Yardımı ödemeleri Şubat ayında yararlanıcıların hesaplarına 7 bin 608 lira artırılarak yatırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu