Haber

Bakanlığı devreden Nebati, Mehmet Şimşek’e bakıp “Aaa” dedi! O anlar kamerada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında yeni Kabine üyelerini tek tek kamuoyuyla paylaştı.

MEHMET ŞİMŞEK’İN EKONOMİ YORUMU DİKKAT ÇEKTİ

Erdoğan uzun süredir ekonomiyi ele geçirmek için mücadele ediyor. Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı olarak atadı. Bugün düzenlenen devir teslim töreniyle görevi eski Bakan Nureddin Nebati’den devralan Mehmet Şimşek, düzenlediği basın toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“MALİ İSTİKRARI ÖNLEYECEĞİZ”

Şimşek, “Türkiye’nin rasyonel yere dönmekten başka çaresi yok. Enflasyonun tekrar tek haneli rakamlara düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin artırılması ve cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşıyor. “Finansal istikrarı bozacaktır. Mali disiplin ve fiyat istikrarı için çalışacağız. Vakit kaybetmeden orta vadeli mali çalışmalarımıza başlayacağız. Enflasyonun orta vadede yeniden tek haneli rakamlara düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin artırılması ve cari açığın düşürülmesine yönelik yapısal reformların hayata geçirilmesi hayati önem taşıyor.”

NEBATI’DAN Veda Konuşması

Görevi Şimşek’e devreden Nabati, konuşmasının sonunda, “Göreve geldiğim makamlarda, kalbi Türkiye asrı aşkınla çarpan bir ağabey olarak yerimi almamı nasip eden Rabbime hamd ediyorum. .Sizleri sevgiyle selamlıyorum.Bu kutlu davada büyük emekler verecek olan Bakanıma sağlık,uzun ömür ve hayırlı kararlar.” Keşke verebilseydi” dedi.

KAMERALAR KARŞISINDA “OHH” RESMİ ÇEKİLMİŞTİR

Mehmet Şimşek ile Nebati arasındaki devir teslim törenine damga vuran olay görüşmenin sonlarına doğru yaşandı. Bakan Nebati, yeni Bakan Şimşek’e dönerek kameralar önünde “Ohh” çekerken, Şimşek’in tepkisi de an be an kameralara yansıdı.

haber-sultangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu