Haber

Barınakta köpeklerin öldüğü iddialarıyla ilgili inceleme başlatıldı

ESKİŞEHİR Valiliği, Odunpazarı Belediyesi’ne ait geçici hayvan barınağında çok sayıda yasaklı ırk köpeğin öldüğü iddialarıyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce inceleme başlatıldığını açıkladı.

Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı süreksiz hayvan barınağında, kent merkezinden toplanan ya da sahipleri tarafından teslim edilen 100 kadar yasaklı ırk köpeğin bakımsızlık nedeniyle öldüğü argüman edildi. Ölen köpeklerin kafeslerdeki fotoğrafları da toplumsal medyadan paylaşıldı. Hayvanseverlerin reaksiyonu üzerine Odunpazarı Belediyesi, süreksiz hayvan barınağını basın mensuplarına ve hayvanseverlere açtı. Veterinerler eşliğinde barınağı gezen hayvanseverler, vazifelilerden bilgi aldı. Köpeklerin öldüğü argümanının akabinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) polisleri ile Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğü vazifelileri barınakta inceleme yaparak tutanak tuttu. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Mahmut İzzet Erol, fotoğrafların geçen yıl berbat durumda barınağa getirilen ve tüm müdahalelerine karşın kurtarılamayan köpeklere ilişkin olduğunu açıkladı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Eskişehir Valiliği de bahisle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Bazı internet haber sitelerinde yer alan ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan Odunpazarı Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yaşanan köpek ölümlerine ilişkin İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu