Haber

Bayrampaşa’da kiracısının kapısını baltayla kıran ev sahibi hakim karşısında

Bayrampaşa’da kiracısının kapısını baltayla kırdığı gerekçesiyle hakkında “silahla konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 93 yaşındaki Naim Akgün’ün yargılanmasına başlandı.

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanık Naim Akgün ve avukatı hazır bulundu.

Duruşmada savuma yapan Akgün, konutunu iki üç şahsa kiraya verdiğini lakin konutta 20 kişi yaşamaya başladığını öne sürerek, “Ben kiracılarla uğraşmamak için evi oğlum İhsan’a devrettim. Oğluma, kira ödemediklerini öğrendiğim için evden çıkmalarını söyledim.” dedi.

Akgün, olay tarihinde meskenden çıkan yan dairedeki kiracısının daireyi berbat halde bırakması nedeniyle tadilat yapmaya gittiğini ve elinde bu yüzden balta olduğunu savundu.

Tadilat sırasında 8-10 kişinin kendisine saldırdığını sav eden Akgün, “Kapıyı ben kırmadım. 15 bin lira değerindeki malıma neden zarar vereyim?” diye konuştu.

Hakimin, emniyetteki tabirinde, kızgınlıkla kiracısının kapısına vurduğunu söylediğini hatırlatması üzerine konuşan sanık, “Onu dediğimi hatırlamıyorum, ben 93 yaşındayım.” dedi.

Mahkeme, kelam konusu olayın imgelerinin incelenmesine ve hakkında takipsizlik kararı verilen sanığın oğlu İhsan Akgün’ün bir sonraki duruşmada tanık olarak dinlenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Naim Akgün’ün (93), Suriyeli mağdurlar Amina Hasan ve Rahaf Shaham Kabaa’nın kiracı olarak oturdukları evin sahibi olduğu belirtiliyor.

Sanığın 11 Ocak’ta kira borcunu ödememeleri nedeniyle mağdurların oturduğu daireye elinde baltayla gittiği aktarılan iddianamede, kapıyı kırarak içeri giren Akgün’ün dairenin kapılarına ve camlarına zarar verdiği anlatılıyor.

Mağdurlardan Hasan’ın şikayetinden vazgeçtiği lakin Kabaa’nın şikayetinin devam ettiği bilgisine yer verilen iddianamede, sanığın ifadesinde suçunu kabul ettiği kaydediliyor.

Naim Akgün’ün elindeki baltanın “silah” sayıldığı bildirilen iddianamede, sanığın “silahla konut dokunulmazlığını ihlal” hatasından 1 yıldan 4 yıla kadar mahpusu isteniyor.

Sanık Naim Akgün ve oğlu İhsan Akgün hakkında “mala zarar verme” kabahatinden, İhsan Akgün hakkındaki “konut dokunulmazlığını ihlal” kabahatinden ise takipsizlik kararı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu