Haber

“Bizi Unutma” Mersin Yenişehir’de sahnelenecek

Levent Üzümcü Tiyatrosu, Yenişehir Belediyesi’nin desteğiyle 24 Ocak 1993’te Mersin’de düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan aydın-gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan “Bizi Unutma” adlı oyunu sahneleyecek. . Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin halkını maçı izlemeye davet etti.

Mersin Yenişehir Belediyesi, Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği, Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Bizi Unutma” adlı oyunu Mersinli sanatseverlerle buluşturacak. Oyun, 13 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek. Oyunda Orhan Aydın ve Levent Üzümcü, Uğur Mumcu’nun hayatını anlatacak. Tiyatroda piyanist Dengin Ceyhan ve solist Gülcan Altan da sahne alacak.

Mersinlileri oyuna davet eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Uğur Mumcu ülkemizin yetiştirdiği en önemli değerlerden biriydi. ‘Ey halkım, bizi unutmayın!’ Uğur Mumcu arıyordu. Elbette unutmadık ve unutmayacağız. Aydınlık bir ülke için demokrasi mücadelesine sahip çıkacağız. Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 30. yılında saygı ve özlemle anıyorum.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhemsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu