Sağlık

Boehringer Ingelheim Türkiye, Hayvan Sağlığı Birimi’nde Yeni Atamalar

Boehringer Ingelheim Türkiye, Hayvan Sıhhati İş Birimi’ne bölümün iki tecrübeli ismini transfer etti. Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sıhhati Ruminant & At İş Ünitesi Müdürlüğü’ne Dr. Canberk Balaban getirilirken, Bülent Çakan Hayvan Sıhhati Kanatlı İş Ünite Müdürü olarak atandı.

Boehringer Ingelheim, Türkiye, 2022 İnsan, hayvan ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında dünyanın ve Türkiye’nin başkan araştırma odaklı ilaç şirketleri ortasında yer alan Boehringer Ingelheim, Türkiye Hayvan Sıhhati Birimi’ne iki kıymetli transfer gerçekleştirdi. Hayvan sıhhatinde kanatlı, ruminant, at ve evcil hayvan alanlarında faaliyetlerini sürdüren şirket, dalın tecrübeli iki ismini daha bünyesine kattı.

Boehringer Ingelheim Türkiye, Dr. Canberk Balaban’ın Hayvan Sıhhati Ruminant & At İş Ünitesi Müdürü, Bülent Çakan’ın ise Hayvan Sıhhati Kanatlı İş Ünite Müdürü durumlarına getirildiğini duyurdu.

Dr. Canberk Balaban Kimdir?

Dr. Canberk Balaban, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra birebir üniversitede MBA ve Zootekni üzerine doktora yapmıştır. Balaban, ilaç bölümündeki mesleğine 2005 yılında Eczacıbaşı firmasında Satış ve Pazarlama Temsilcisi olarak başlamıştır. 2005-2022 yılları ortasında sırasıyla Eczacıbaşı, Hill’s Pet Nutrition, Bayer Hayvan Sıhhati ve Beta Group firmalarında Hayvan Sıhhati alanında Satış ve Pazarlama Temsilcisi, Bölge Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü, Hayvan Sıhhati Yöneticisi ve Genel Müdür Yardımcılığı rollerinde misyon almıştır.

Bülent Çakan Kimdir?

Bülent Çakan, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çakan, ilaç dalındaki mesleğine 1998 yılında Merial firmasında Kanatlı Aşıları alanında Satış Müdürü olarak başlamıştır. 1998-2022 yılları ortasında sırasıyla Merial ve Ceva Animal Health firmalarında Hayvan Sıhhati alanında Satış Müdürü ve Kanatlı İş Ünite Yöneticisi rollerinde misyon almıştır.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı

Boehringer Ingelheim Hayvan Sıhhati, hayvan hastalıklarının öngörülmesi, önlenmesi ve tedavisi için çığır açıcı inovasyonlar üzerinde çalışmaktadır. Evcil hayvanlara ve çiftlik hayvanlarına sağlıklı hayat sağlamak maksadıyla; 150’den fazla ülkedeki veteriner doktorlara, hayvan sahiplerine, çiftçilere ve öbür tüm paydaşlarımıza geniş ve yenilikçi bir eser & hizmet portföyü sunuyoruz. Aile şirketi kimliğini koruyan Boehringer Ingelheim olarak; hayvan sıhhati alanındaki faaliyetlerimizi bir dünya önderi olarak uzun vadeli bir bakış açısıyla sürdürüyoruz. Hayvanlar ile insanların hayatları derin ve karmaşık hallerde birbiriyle temaslıdır. Hayvanlar sağlıklı ise insanların da daha sağlıklı olacağını biliyoruz. Hayvan Sıhhati ve İnsan Sıhhati iş alanlarımız ortasındaki sinerjiden yararlanarak ve inovasyonla paha yaratarak her ikisinin de sıhhatini ve refahını güzelleştiriyoruz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu