Ekonomi

Cheesecake Factory hisseleri beklenenden iyi gelen ilk çeyrek sonuçlarıyla %2 arttı

CALABASAS HILLS, Kaliforniya – The Cheesecake Factory Incorporated (NASDAQ: CAKE), 2 Nisan’da sona eren 2024 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını, karşılaştırılabilir restoran satışlarında hafif bir düşüş ancak gelir ve düzeltilmiş hisse başına kazançta (EPS) artışla açıkladı.

Şirketin 0,73 $’lık düzeltilmiş EPS’si analistlerin 0,63 $’lık konsensüsünü geride bırakırken, gelir geçen yılın aynı çeyreğindeki 866,1 milyon $’dan 891,2 milyon $’a yükselerek 890,49 milyon $’lık analist tahminini marjinal bir şekilde aştı.

The Cheesecake Factory’nin hisse senedi fiyatı %2 oranında yükseldi.

Şirketin karşılaştırılabilir restoran satışları yıldan yıla (YoY) %0,6 gibi küçük bir düşüş gösterdi ve bu da sektörün genel performansıyla tezat oluşturuyor.

Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı David Overton, bu çeyrekte elde edilen başarıları şirketin operasyonel verimliliğine ve çalışanlarının özverisine bağladı. Overton, işgücü verimliliği, gıda verimliliği ve personelin elde tutulmasındaki gelişmeler sayesinde kârlılıktaki önemli artışın altını çizdi. Overton ayrıca şirketin Fortune dergisinin ‘Çalışılacak En İyi 100 Şirket’ listesinde üst üste 11. kez yer alarak seçkin bir işveren olarak tanınmasından gurur duyduğunu belirtti.

The Cheesecake Factory’nin geliştirme stratejisi, Meksika ve Asya’daki lisans anlaşmaları kapsamında uluslararası genişlemeler de dahil olmak üzere, bu çeyrekte açılan beş yeni restoranla güçlü bir şekilde devam ediyor. Şirket 2024 mali yılı boyunca 22’ye kadar yeni restoran açmayı öngörüyor.

Likidite açısından, The Cheesecake Factory 296,7 milyon dolar toplam kullanılabilir likidite bildirdi ve 12,5 milyon dolar maliyetle yaklaşık 359.400 hisse senedini geri satın alarak sermaye tahsis stratejisini sürdürdü. Ayrıca Yönetim Kurulu, 4 Haziran 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına 0,27 $ tutarında üç aylık temettü ilan etmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu