Haber

Depremzedelerle buluşan Murat Kurum gözyaşlarına hakim olamadı!

Geçen yıl bugün yaşanan deprem felaketi unutulmadı. Acılar ilk günkü kadar taze kalırken, afetzedelerin yaralarının sarılması için büyük çaba sarf ediliyor.

Bugün özellikle depremden etkilenen 11 ilde anma programları düzenlendi.

MURAT KURUM DEPREM VEFATÇILARIYLA BULUŞTU

İstanbul’da vatandaşlar da unutulmadı. Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum, Yüzyılın Felaketi Anma Programına katıldı.

Kurum, depremzedelerin aileleriyle bir araya gelerek bir konuşma yaptı.

“İKİ GÜN ÖNCE UMUTLARIMIZ YENİDEN ÇİÇEKLENDİ”

Açıklamaları sırasında gözyaşlarını tutamayan Murat Kurum, şu ifadeleri kullandı:

“Her yerde sondaj yaptık, sıvılaşma alanlarını ve zemin etütlerini tek tek tespit ettik. Hepsine gittim. Pilotumuz Cemil ile havadan ve yerden inceledik. Doğru yer neresi, nerede olmalı?” inşa edildi… Daha 3 ay bile olmadı. 180 bin yeni yuvanın inşaatına dualarla başladık.” “İki gün önce umudumuz yeniden yeşerdi. Cumhurbaşkanımız afet mağduru kardeşlerimize yeni evlerini teslim etti.”

“BU GÜÇLÜ, BU BÜYÜK MİLLİYET DEVLET HER ZAMAN VAR OLSUN”

Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarını tutamayan Murat Kurum, sözlerine şöyle devam etti:

“Elimizi çekmeyeceğiz. Kalbimizi deprem bölgesinden asla çekmeyeceğiz. Çünkü samimiyiz, dertliyiz. Oradaki depremzede kardeşlerimizin ihtiyacı ne varsa oraya koşacağız. Biz de koşacağız. 1 Nisan sabahı İstanbul Büyükşehir Belediyesi 11 ilin yanında olacak. Biz her zaman 16 milyon İstanbullunun yanında olacağız.” Bu arada biz de onlarla kol kola olacağız. Yüce Allah’tan bizlere, annelerimize, sevimli bebeklerimize bu acıları bir daha yaşatmamasını tüm kalbimle niyaz ediyorum. Bizi yeni evlerimizin teslim edildiği bu güne ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu güçlü, bu büyük devlet her zaman ayakta kalacaktır. bırak olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu