Haber

Destici ‘Tito israfı’ dedi, Erkan Baş’tan çok sert yanıt geldi: Irkçılık dolandırıcılıktır

Büyük Birlik PartisiGenel Başkan Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“ALMAN İSTİHBARATININ KONTROLÜ ALTINA ALINMIŞSINIZ”

Destici, “Adam TİTO kalıntısı, yani Yugoslavya’da TİTO rejimi vardı, komünist rejim vardı. Şimdi Almanya’dan geçiyorsunuz, orada sol örgütler içindesiniz. Alman istihbaratı, Türkiye’ye gönderildiniz. Gerçek soyadınız nedir: Jusovic. Burada ne kullanıyorsunuz? Kafa kullanıyorsunuz.” ifadeleri kullandı.

BAŞ’TAN SERT CEVAP: IRKÇILIK DOLANDIRICILIKTIR

Erkan Baş, Desteci’nin sözlerine Twitter’dan yanıt verdi. Baş, “Ben bu şahsı ciddiye almıyorum ama burada mesele ben değilim. Hakarete uğrayanlar ülkemizdeki milyonlarca Yugoslav göçmen. Ajanlıkla suçlananlar Almanya doğumlu milyonlarca işçi çocuğu. Irkçılık nedir. Suyun diğer tarafında yurtdışındaki işçilerin haysiyetine yenik düşersiniz.” İlk görselde benim için açılan Wikipedia sayfasını, ikinci görselde ise aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz. Yazdığım Yaşamak için Sosyalizm kitabındaki satırlar. Irkçılık komplodur, ırkçılık sahtekarlıktır. Bu basit bir örnek.” dedi.

kuluncakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu