Yaşam

DEVA Partisi’nden Meral Akşener’e dönüş: Adayı yeniden değerlendireceğiz

Parlamenter sisteme dönüş konusunda anlaşan 6’lı tablonun ortak adayla seçime girmesi bekleniyordu ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday üzerinde çıkan anlaşmazlık nedeniyle masayı devirdi.

İade şartlarını açıkladı

Akşener daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş’ın adaylığını kabul ettikten sonra gurur duymadan masaya dönebileceğini söyledi.

DEVA Partili Akşener’e yeşil ışık: Adayı yeniden değerlendireceğiz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Habertürk’te Açık ve Net programında Meral Akşener’e çok önemli bir çağrıda bulundu. DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın masaya bir aday ismi koymadığını ifade eden Ekmen, Akşener’e gönderdiği mesajda şunları söyledi:

Bu kriz çözüldü. Ancak aklıma Akşener Bey’in Cuma günkü konuşması geliyor. ‘Bu konuyu bir kez daha görüşelim’ deseydi daha sağlıklı olurdu. Açıklamaları rahatsız ediciydi. Yol kazası var. Akşener Bey görüşmeye gelirse adayı tekrar değerlendiririz. Eğer bir anlaşmaya varılamazsa bir süre mutlaka halktan sorulacak. Akşener Bey gelmezse geçiş süreciyle ilgili konular tamamlanacak.

Gözden kaçırma Meral Akşener, Millet İttifakı’na dönme şartını açıkladı Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu