Haber

Fransa’da turistlere yönelik kampanya: ‘Fiyatları yükseltiyorlar’

Fransa’da 20 şehir ve kasabadan kampanya grupları, Airbnb gibi turistlerin kullandığı kiralık kiralama platformlarına karşı bir kampanya başlattı. Kampanyacılar, platformları şehir merkezlerini boşaltmakla, emlak fiyatlarını artırmakla ve yerel halkı bölgeyi terk etmeye zorlamakla suçladı.

Airbnb gibi platformların büyümesini “yıkıcı” olarak nitelendiren Saint-Malo’dan Marsilya ve Chamonix’e kadar 20 bölgeden kampanya grupları, devleti “kasabalarında hayatlarını alt üst eden bir felaket” olarak nitelendirdikleri platform ve eylemlere karşı harekete geçmeye çağırdı. “, The Times bildirdi. .

‘BU BİR YIKIM, MAHALLELER TAMAMEN İSTİHDAM EDİYOR’

Kampanyaya öncülük eden Saint Malo’dan aktivist Franck Rolland, konuyla ilgili ilk basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Bu bir yıkım. Mahalleler tamamen boşalıyor” dedi. Kümenin yaptığı açıklamaya göre en büyük açık orta kısa süreli konut ve oda kiralama platformu olan Airbnb’de şu anda Fransa’da 22 bini başkent Paris’te olmak üzere yaklaşık 800 bin konaklama yeri kiralamak mümkün.

Kampanyayı düzenleyen gruplar, turistlerin gelmesi nedeniyle birçok bölgede yerel dükkanların kapandığını, insanların işsiz kaldığını ve sadece turistlere ev kiralayanların ortaya çıktığı bir sistemin ortaya çıktığını söylediler. Bazı bölgelerde apartmanların yarısının ‘turistler tarafından işgal edildiğini’ söyleyen kampanyacılar, yabancıların konuta ve tarihi eserlere saygı göstermediğini savundu. (DIŞ HABERLER)

haber-selcuklu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu