Yaşam

Her Sayfasında En Büyük Kabuslarınızla Karşılaşacağınız Sizi Karanlığa Çekecek Korku Kitapları

Korku ve tansiyonun ana öge olduğu kitaplar katiyen okuyucuya çok daha fazla heyecan ve adrenalin yüklüyor. Pekala, uygun bir endişe kitabı önerisi ister misiniz? Şayet endişe ve tansiyon romanlarına meraklıysanız, bu kitap teklifleri çok hoşunuza gidecek!

‘Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’

1. Onu Tanımadan Evvel – Peter Swanson

Çocuk kitaplarına çizimler yapan bir illüstratör olan Hen ile kocası yeni bir mahalleye taşınırlar. Sonunda huzurlu bir hayat süreceğiz derlerken, mahallede, onlar dışında çocuksuz tek çift olan Matthew ve eşiyle tanıştıkları gün huzurları yavaş yavaş yok olmaya başlar.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

2. Natüralist – Andrew Mayne

Kitabın baş kahramanı Profesör Theo Cray, oburlarının kaos olarak gördüğü yerlerde mana bulabiliyor. Montana’da bir ormanın derinliklerinde parçalanmış cesetler bulunduğunda ise Cray, bunun yabanî bir hayvanın değil, değişik bir şeyin sebep olduğunu fark eder.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

3. Bir Oğlanın Ömrü – Robert McCammon

Soğuk bir bahar sabahında Cory Mackenson, süt dağıtan babasına eşlik ederken o günün hayatını değiştirecek gün olduğundan habersizdir. Otomobilin içine bağlanmış bir formda gölün tabanını boylayan bir adamı gören Cory ve babası, artık katilin yeni amacıdır.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

4. Otranto Şatosu – Horace Walpole

‘Gotik’ terimini edebiyat alanında birinci kullanan kişi olarak bilinen Walpole’un 1700’lü yılların sonunda ortaya çıkardığı Otranto Şatosu, ürkütücü bir kitap arayan herkesin kesinlikle baş ucu kitabı yapması gereken bir eser…

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

5. Tut ki Bir Düş Gördün – Charles Beaumont

Tut ki Bir Düş Gördün korku, bilimkurgu, kara polisiye, fantazi üzere birçok tıpta eserler kaleme alan muharririn en uygun hikayelerinden kimilerinin toplandığı tuhaf bir kitap. Bu eser tam bir ‘alacakaranlık’ jenerasyonu…

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

6. Boynuzlar – Joe Hill

Ignatius Perrish bir gece önceyi içerek ve vahim şeyler yaparak geçirmişti. Yeni güne baş ağrısıyla uyandı. Bir de şakaklarından uzamaya başlayan boynuzlarla. Sonradan fark etti ki sıra dışı olan tek şey boynuzları değildi. Artık hayatı farklı ilerleyecekti.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

7. Malorie – Josh Malerman

Josh Malerman’ın ünlü ‘Kafes’ romanının devam kitabı olan Malorie’de Malorie’nin iki çocuğuyla birlikte bir ırmağı aşarak güvenliğe kavuşmasının on iki sene sonrası bahis ediniliyor.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

8. Kumadam – E. T. A. Hoffmann

Gece olunca gelip çocukların gözlerini çaldığı söylenen, çocukken babasının vefatıyla alakalı olduğunu düşündüğü Kumadam’ı hiçbir vakit unutamayan Nathanael’in hayatı, eğitim gördüğü kente Coppola isminde bir satıcının gelmesiyle altüst olur.

Bu kitap katiyen endişe edebiyatının efsanesidir.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

9. Tüm Kapıları Kilitle – Riley Sager

Jules Larsen hayatının krizlerden krizlere koşan bu türlü bir periyodunda kusursuz bir teklif sunan gizemli bir ilanla karşılaşır. İş müracaatına gidince New York’un en havalı binası olan Bartholomew’daki bir dairenin üç ay boyunca bakıcısı olursa karşılığında binlerce dolar alacaktır. Yalnız kimi kurallar vardır.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

10. Sonbahar Ülkesi – Ray Brandbury

Sonbahar Ülkesi, mevt hakkında okunabilecek en hayati kitaplardan biri. Fantazi, dehşet ve bilimkurgu edebiyatına damga vuran müelliflerden biri olan Ray Bradbury’in kaleminden çıkan eser, endişe edebiyatının üst mertebelerinde yer alıyor.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

11. Golem – Gustav Meyrink

Kıymetli taş kesim ustası Athanasius Pernath gizemli bir ziyaretçinin akabinde farklı evrelerde, tuhaf sanrılar ortasında daima birebir kişiyi görür. Artık 33 yılda bir Yahudi Mahallesi’nde ortaya çıktığı söylenen efsanevi yaratık Golem’le karşılaştığından şüphelenmektedir.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

12. Carol Gömülmeden – Josh Malerman

Carol Evers’ın karanlık bir sırrı vardı. Bazen komaya giriyor ve komaya girdiğinde bir ölüden farksız oluyordu. Doktorlar onun öldüğünü düşünse de bilinci daima açık oluyordu. Tabii bu sırrı sadece Carol ve kocası bilmektedir. Şimdi Carol’un kocası o komadayken ondan kurtulmak için canlı diri gömmeye karar verir.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

13. Yürek Burgusu – Henry James

Genç bir mürebbiye iki çocuğa eğitim vermek için kırsaldaki bir konağa yerleşir. İki hayaletin, kendilerini göstermeye başlamasıyla konakta geçen mesut günler giderek daha tekinsiz bir hal alır. Çocukları bu hayaletlerden müdafaaya çalışan mürebbiye, asıl berbatlığın farkında değildir.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

14. Deliliğin Dağlarında – H. P. Lovecraft

Lovecraft’ın neden çağımızın en büyük endişe müelliflerinden biri olduğunu gösteren ve ona hak ettiği şöhretini kazandıran eseri Deliliğin Dağlarında, Miskatonic Üniversitesi’nden bir ekibin araştırma için Antartika’ya gitmesiyle başlıyor.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

15. Uykulu Kuytu Söylencesi – Washington Irving

“Uykulu Kuytu Söylencesi” Amerikan edebiyatının birinci hayalet hikayelerinden biri. Başsız Süvari olarak da bilinen bu kişi söylentilere nazaran, Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda bir top atışında başını yitirmiştir ve artık geceleri cepheye yetişmek için atını dörtnala süren bir süvariye dönüşmüştür.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

16. Huduttaki Konut – William Hope Hodgson

Korku edebiyatının ustalarından William Hope Hodgson’ın en kıymetli yapıtı olarak kabul edilen Huduttaki Mesken, yeraltı ile yeryüzünün, geçmiş ile geleceğin, gerçeklik ile fantastiğin ortasında sıkışıp kalan bir münzevinin hikayesini anlatıyor.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

17. Cehennemlik Yürek – Clive Barker

Cehennemlik Yürek, kaygı edebiyatının en tekinsiz yapıtlarından. Romanın, Hellraiser adıyla yeniden Barker tarafından yazılıp yönetilmiş sinema versiyonu ise kült endişe sinemaların başında geliyor!

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

18. Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana – Ray Bradbury

Vücudunu baştan sona saran dövmelerle vakte hükmetmeyi başaran Fotoğraflı Adam’ın avuçlarında iki tanıdık isim vardır: William ve Jim. 

14 yaşındaki iki çocuk, tüm kasabanın yazgısını belirleyecek bir karar verirken, Fotoğraflı Adam’ın büyüsüne kapılmamaları gerekmektedir.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

19. Kafes – Josh Malerman

Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan ortasındaydı. Çocuklarıyla inançlı bir yere gitmenin hayalini kurarlarken, gözlerindeki bağları asla açmadan uzun bir ırmağı geçmeleri gerekmektedir.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

20. Mathilda – Mary Shelley

Mary Shelley’nin tüm yazılarında olduğu üzere yeniden pek çok otobiyografik öğe barındıran eser, Shelley’nin kendi hayatından en çok esinlendiği yapıtı. Mathilda’yı yazarken kendini rol model alan Shelley’in bu kitabı sahiden muazzam.

Bu kitabı buradan satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu