Haber

İnce’den ayakkabıyla seccadeye çıkan Kılıçdaroğlu’na destek: İslam’a göre günah değil

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam katıldığı bir iftar programında aldığı meydan gündem oldu. Kılıçdaroğlu’nun CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve 2 kişiyle seccade üzerinde poz vermesi tepki çekti.

“BETON NEDENİYLE FARKLI OLMADI”

Bu gelişme üzerine CHP’den konu ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada, “Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle yerdeki seccade fark edilemedi. Bu tür durumlara karşı herkes tarafından bilinir, ortaya çıkan bu talihsiz durumdan dolayı çok üzgünüz.” ifadeler yer aldı.

İNCE’DEN KILIÇDAROĞLU’YA DESTEK

Kılıçdaroğlu’na destek Ülke Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den geldi. İnce, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bir din alimi ile görüştüm, dedi ki: Mubin-i (doğruyu ve doğruyu söyleyen) dini olan İslam’a göre seccadeye el ile basmanın günahı yoktur. Bu konuda konuşmak, israf etmek, müsriflik etmek, kibirlenmek, gönül kırmak, işi ehline vermemek haramdır, günahtır. pisliklerden kurtulmak kolaydır, zor olan nefsin arınmasıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu