Haber

İngiliz basını: Seçimin kaybedeni sadece Kılıçdaroğlu değil, ABD ve CIA oldu

İngiliz talk-radio programında, 28 Mayıs’ta yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bir başarıya imza attığı seçimlere ilişkin çarpıcı görüntüler yer aldı.

“The Mother of All Talk Show” adlı programa katılan ve jeopolitik analizler yapan gazeteci SL Kanthan, seçimi kaybeden kim sorusuna verdiği yanıtla dikkat çekti.

programın sunucusu “CIA Türkiye seçimlerini kaybetti. Bu özet yeterli olur mu?”Kanthan tarafından soruldu, “Kesinlikle.”cevabı verdi.

‘Kılıçdaroğlu, ABD ve CIA kaybetti’ yorumu

Analist Kanthan, kaybeden tarafta sadece cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olmadığını belirterek, şunları söyledi:

Bu seçimin en büyük kaybedeni sadece muhalefet adayı Kılıçdaroğlu değil, ABD ve CIA oldu. ABD uzun süredir Erdoğan’ın adaylığını engellemeye çalışıyor.

CIA 2016’da darbe girişiminde bulundu. Son 7 yıldır ABD her türlü yaptırım ve tehditlerle Türkiye’ye zorbalık yapıyor ve Türkiye’nin dış politikası üzerinde baskı kuruyor.

“Kılıçdaroğlu’nu göklere çıkardılar”

ABD’nin Türkiye’deki son seçimlerde büyük hata yaptığını anlatan Kanthan, şöyle konuştu: Yüzsüzce seçimi manipüle etmeye çalıştılar” dedi.söz konusu.

Batı medyasının tutumuna işaret eden Kanthan, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’nu göklere çıkardılar.”ifadesini kullandı ve ekledi:

ABD, Türkiye’ye karşı ekonomik savaş başlattı

CIA’in National Endowment for Democracy gibi paravan örgütleri var. Bu kuruluşlar rakip adayla bir araya geldi ve onun için birden fazla sosyal medya kampanyası başlattı.

Daha da önemlisi, ABD son iki yıldır Türkiye’ye karşı ekonomik bir savaş başlattı. Wall Street, Türkiye’nin para birimi olan liraya saldırmaya başladı. TL son iki yılda yüzde 50’den fazla değer kaybetti.

Ancak halk istikrar ararken Erdoğan’ın yanında yer aldı. Halkın da durumun büyük resmini gördüğünü düşünüyorum.

“Dış politikada büyük değişiklik göreceğiz”

Gazeteci Kanthan konuşuyor Önümüzdeki 5 yılda Türkiye’nin dış politikasında büyük bir değişiklik göreceğimizi düşünüyorum.”diye bitirdi.

hazroajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu