Haber

İyi Parti Çıray’dan RTÜK’e Ceza Tepkisi: “98 Sansür Davasından 46’sı RTÜK’e Ait”

ÂLÂ Partisi Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki bütçe görüşmelerinde Radyo Televizyon Üst Kurulu’nu (RTÜK) eleştirerek, “Bu kapsamda geçen yıl yaşanan 98 sansür vakasının 46’sı RTÜK’e aittir. “

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Kurulu’nda 2021 Yılı Kesin Hesap Yasa Tasarısı ve 2023 Bütçe Yasa Tasarısı görüşülüyor.

AMAÇLI YAYINLAR İÇİN 11,5 MİLYON TL

İYİ Parti Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, RTÜK’ü eleştirerek şunları söyledi:

“Düşünce ve ifade özrünü yok eden çok sayıda yaptırım kararı alındı. Bu kapsamda geçen yıl yaşanan 98 sansür olayının 46’sı RTÜK’e ait. Bu 66 olayın 32’sinde yayıncı kuruluşlara yaptırım uygulandı. Bunların ezici çoğunluğu RTÜK Medyanın sadece yüzde 5’ini oluşturan muhalif yayın yapan kanallara medyanın verdiği cezalar dizisi bu yıl da aynı hızla devam etti.FOX TV’ye 5, FOX TV’ye 4 para cezası verdi. Yayın dünyasına yeni adım atan Flash TV de bundan muaf değil ve kendisine 4 ceza verildi.Toplam 38 ceza kesildi.Bu televizyonların söz konusu cezalarla ödetilmesi için aranan meblağlar 11,5 milyon lira Mevcut baskı rejiminin 3 ateşli destekçisinin tarafsızlık imajı verdiği iddiasıyla 1,5 milyon lira para cezasına çarptırılmasına şaşmamalı çünkü milleti biz bottuk. h üyesi olup, üye olmak için kapısında beklemektedir. İnterdemokratik kurumlara karşı demokratik görünebilmek için yanlısı kanalları çok küçük de olsa cezalandırmak zorunda kaldılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu