Yaşam

KARBEM, LGS’de yine yüzleri güldürdü

Binlerce öğrenciyi lise ve üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlayan Karabağlar Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi (KARBEM), LGS’deki başarı oranıyla bir kez daha yüzleri güldürdü. Buna göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 98,3’ü liselere girmeye hak kazanarak ailelerinin, öğretmenlerinin ve Karabağlar Belediyesi’nin gurur kaynağı oldu.

LGS’ye bu yıl giren KARBEM 8. sınıf öğrencilerinden 475’i sonuçların açıklanmasıyla tercihini yaptı. Bu öğrencilerden 467’si lise kazanırken, 8 öğrenci de nakil sürecinde şanslarını denemeye karar verdi. Böylece kuruma yerleşme başarısı yüzde 98,3’e ulaştı.

Öğrencilerin 4’ü fen liselerine, 322’si Anadolu liselerine, 2’si Sosyal Bilimler liselerine, 25’i İmam Hatip liselerine ve 114’ü meslek liselerine yerleştirildi. Anadolu liselerini tercih edenler, 3 Bornova Anadolu Lisesi, 4 İzmir Kız Lisesi, 7 Konak Anadolu Lisesi ve 2 Balçova Anadolu Lisesi olmak üzere İzmir’in önde gelen eğitim kurumlarında okumaya hak kazandı.

 

Başkan Selvitopu’yu tebrik etti

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, özverili çalışmaları sonucunda başarıya ulaşan KARBEM öğrenci, öğretmen ve ailelerini tebrik etti. Önder Selvitopu, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla kurulan KARBEM’in böyle sonuçlarla insanların yüzünü güldürmeye devam ettiğini belirterek, “Öğrencilerimiz başarılarıyla gurur kaynağımız olmaya devam ediyor. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından inşallah aynı gururu ve mutluluğu bir kez daha yaşarız.”

Karabağlar Belediyesi’nin var gücüyle eğitime desteğini sürdüreceğini vurgulayan Lider Selvitopu, “Bakım onarımdan kırtasiye desteğimize çok boyutlu katkılarımız aynı şekilde devam edecek. Eğitimde fırsat eşitliği sağlama hedefimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Karabağlar Belediyesi olarak ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu