Haber

Konak’ta iki tehlikeli binanın yıkımı gerçekleşti

Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı yıkım ekipleri, Kocakapı Mahallesi’nde can ve mal güvenliğini ve toplum sağlığını tehdit eden metruk iki binayı yıktı.

Kocakapı Mahallesi 1039 Sokak üzerinde yan yana bulunan iki metruk binanın yıkımı Konak Belediyesi ekiplerince aslına uygun olarak gerçekleştirildi. Oluşan tehlike nedeniyle yıkılması istenen binalar için Mahalle Muhtarı ve mahallelinin belediyeye müracaat etmesi üzerine süreç başlatıldı. Yapı Denetim ve Fen İşleri Müdürlüklerinin koordineli çalışmasında, çökme tehlikesi bulunan iki bina güvenlik önlemi alınarak kontrollü bir şekilde yıkıldı.

 

Çifte tehlike önlendi

Yan yana duran 116 ve 118 No’lu metruk binaların yıkılmasıyla, binalara bitişik sağlıklı binalar için oluşturduğu büyük tehlike ortadan kalktı. Mahalle sakinlerinin ilgiyle takip ettiği çalışmalar hızla sürdürülürken, yıkım döneminde etrafa toz yayılmasını önlemek için su fıskiyeleri ile sulama yapıldı. Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan metruk binalar için Konak Belediyesi tarafından düzenlenen yıkım çalışmaları devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

musabeylihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu