Haber

Kulislerde bomba etkisi: DEM Partisi İstanbul ve Ankara’da aday gösterme kararı aldı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) adayları belirlemek için bugün toplandı. Adayların gösterileceği iller ve toplantıda belirlenen adaylar yarın Parti Sözcüsü tarafından açıklanacak. Perde arkasından edinilen bilgilere göre, uzun tartışmalar sonucunda İstanbul ve Ankara’da aday gösterilmesine karar verildi. İstanbul için Başak Demirtaş, Ankara için ise Meral Danış Beştaş öne çıkıyor.

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanırken, DEM Partisi’nin aday belirleme çalışmaları sürüyor. DEM Partisi’nin özellikle İstanbul’da aday gösterip göstermeyeceği kritik önem taşıyor.

DEM PARTİSİ ANKARA VE İSTANBUL’DA ADAYLARINI BELİRTECEK

DEM Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlığında toplandı. Perde arkasından edinilen bilgilere göre, toplantıda uzun süren tartışmalar sonucunda İstanbul ve Ankara’dan aday gösterilmesine karar verildi.

ADAYLARI YARIN AÇIKLAYACAKLAR

Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan’ın yarın düzenleyeceği basın toplantısında birçok ilin adaylarının isimlerini açıklayacağı belirtildi.

İSTANBUL İÇİN BAŞAK DEMİRTAŞ ADI, ANKARA İÇİN MERAL DANIŞ BEŞTAŞ ÖZELLİKLERİ.

İstanbul için Başak Demirtaş, Ankara için ise Meral Danış Beştaş öne çıkıyor.

Başak Demirtaş

DEM Partisi Bolu’da aday gösterme kararı aldı. Karara göre DEM Partisi’nin Bolu adayı Veli Saçılık olacak.

DEM Partisi Merkez Yönetim Kurulu, Antalya’da aday gösterme kararı aldı. Kentte daha önce de milletvekili olan siyasetçi Kemal Bülbül’ün isminin bu konuda öne çıktığı öğrenildi.

Meral Danış Beştaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu