Haber

MHP, Bahçeli’nin Sözlerini Talimat Saydı: TTB’den ‘Türk’ü Kaldırmak İçin Kanun Teklifi

MHP önderi Devlet Bahçeli’nin açıklamaları sonrası, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Türk Tabipler Birliği’den (TTB) ‘Türk’ ibaresinin kaldırılması için Meclis’e kanun teklifi verdi.

MHP, rastgele bir kabahatten karar giyen TTB üyelerinin üyeliklerinin sonlandırılmasını da istiyor

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, 6023 Sayılı Türk Tabipleri Birliği Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni TBMM Başkanlığı’na sundu. Teklifle ‘Türk’ isminin çıkarılmasının yanısıra hür çalışan doktorların TTB’ye üye olma zorunluluklarının kaldırılması da amaçlanıyor. Teklifin üçüncü unsuruyla MHP, rastgele bir kabahatten karar giyen TTB üyelerinin üyeliklerinin sonlandırılmasını da istiyor.

Bahçeli, TTB Lideri Fincancı’nın tutuklanmasının ardından TTB’den ‘Türk’ün kaldırılmasını istemişti

TTB Lideri Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, geçen ay TSK’nın kimyasal silah kullandığı argümanlarının araştırılması gerektiğini söylemesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Fincancı ve TTB’yi amaç alan Bahçeli ise şunları söylemişti: “Türk düşmanı birliğin isminin başında Türk olamaz, Türk yazılamaz. Türk askerlerine hain ve zalimlerin ağızıyla kimyasal silah çamuru atanların, mesela TTB başkanıyla diğerlerinin Türk vatandaşlığından çıkarılması, vatansızlığa mahkum edilmesi, akla en yakın yollardan birisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu