Teknoloji

NPC’ler için NVIDIA’dan Yapay Zeka Teknolojisi: ACE

Yarı iletken devi NVIDIA, Tayvan’da düzenlenen Computex etkinliklerinde video oyun dünyasının gidişatını değiştirecek yeni bir teknolojiyi duyurdu. ” NVIDIA ACE“(Avatar Cloud Engine)” olarak adlandırılan bu teknoloji, yapay zekanın nimetlerinin video oyun dünyasına pompalanacağını ortaya koyuyor. NPCNVIDIA ACE teknolojisi sayesinde oyuncular, oyuncularla gerçek zamanlı ve rastgele etkileşime girebilir. sınırlama olmadankonuşabilirler.

NVIDIA ACE teknolojisi, henüz tamamlanmadı . Ancak teknolojinin neler yapabileceğini gösteren bir demo, geliştiricilerin bu teknolojiden yararlandıkça daha iyi hale geleceğini ortaya koyuyor. Diğer taraftan; Unreal Engine 5 motoru ile geliştirilen demodaki NPC’nin ultra gerçekçi yapısı göz ardı edilmemeli. İzleyeceğiniz NPC tam anlamıyla gerçek bir bireydir. avatarını beğen.

NVIDIA ACE, metni sese ve sesi harekete dönüştürür

NVIDIA’nın yeni teknolojisi, şirketin geçmişte tasarladığı yapay zeka odaklı teknolojilere dayanıyor. birleştirmek . Yani ChatGPT gibi yapay zeka öncelikle metinlerin oluşturulmasını sağlayacaktır. Bu metinler, NVIDIA tarafından oluşturulan yapay zeka algoritmaları ile tekrar sese dönüştürülecek. Bu ses, NVIDIA’nın bir başka yapay zeka teknolojisi ile mimik ve mimik olarak da tercüme edilecek. Tüm bu dönüşümden sonra, herhangi bir oyundaki herhangi bir NPC, gerçek bir insanSize hissi verecektir.

NPC’ler için yapılan ilk çalışma NVIDIA ACE değil. Ubisoft birkaç ay önce duyurdu ” hayalet Yazıcı“adlı teknoloji NPC’ler için daha kullanışlıdır. gerçekçi konuşma metinleri yaratıyordu. Ayrıca dünyanın en bilinen oyunlarının ortasında yer alan Skyrim, NPC’lere ChatGPT entegrasyonu getirilmiş . Böylece oyuncuların deneyimi iyileştirildi. Tüm bu çalışmalar, video oyunları dünyasında yapay zeka çağında. nasıl değiştirilirnetleştirir.

NVIDIA ACE için oluşturulan demoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu