Haber

Öğrencilere Ücretsiz Beslenme Desteği

İBB, sosyal belediyeciliğin en keyifli örneklerinden birini hayata geçirdi. İlkokul öğrencilerine ücretsiz beslenme paketi dağıtımı başladı. İlk etapta 18 ilçede 70 okulda 3 bin öğrenciye ulaşıldı. Okul girişlerinde süt, meyve, sandviç ve yumurta içeren paketler dağıtıldı.

HEM VELİLER HEM ÖĞRENCİLER EĞLENDİ

Bu okullardan biri de Bağcılar Anafartalar İlköğretim Okulu idi. Çocuklarını okula getiren veliler uygulamadan memnun kaldı. Çocuklar sevinçle paketlerini aldılar ve sınıflarına girdiler. Bazıları okul bahçesinde paketi açtı ve kahvaltısını yaptı.

POLAT: 125 BİN ÇOCUĞA ULAŞACAĞIZ…

İstanbul Planlama Ajansı’nın belirlediği kırılganlık ve dezavantaj haritasına göre dağıtımın yapılacağı okulları belirlediklerini belirten İBB Genel Sekreter Yardımcısı Uzman Polat, “Projenin ilk etabında 18 ilçede başladık. 70 okulu kapsıyoruz. Her gün çocuklarımıza 3.000 beslenme paketi dağıtıyoruz. Projenin ikinci etabında ise 24 ilçeyi hedefliyoruz. Toplamda ayda 125.000 çocuğa gıda ulaştıracağız.” Protein yönünden zengin besinlerin yer aldığı beslenme paketinde, ‘süt her çocuğun hakkı’ sloganıyla 2019 yılından bu yana ücretsiz olarak dağıtılan İstanbul halk sütünün küçük karton paketine de yer verildi.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu