Haber

Rusya Dışişleri: Rus varlıklarından Ukrayna’ya gelir transferi sıradan bir hırsızlıktır

Avrupa Birliği’(AB)’nin Rusya’nın dondurulmuş varlıklarından elde ettiği gelir UkraynaZaharova bunu yardım amaçlı kullanma niyetini değerlendirdi’ ‘sıradan hırsızlık’Bunun olacağını ifade etti.

Zaharova, “ Kiev’e kredi şeklinde verilecek ve Ukrayna’yı ‘derin borç batağına’ daha da sokacak 33 milyar avronun geri ödenmesi, durumu pek umursamayan yeni nesil Ukraynalılara kalacak. ‘geçici’ Naziler. Karşılıksız hibelerin geri kalan 17 milyar avroluk kısmı, dondurulmuş Rus varlıklarına yapılan yatırımlardan elde edilen kârlar olarak AB tarafından alınan fonlardan gelecek. Aslında Batı’nın dünya toplumuna dayattığı ‘kurallara dayalı dünya düzeni’ paradigmasına tam olarak uyan sıradan bir hırsızlıkla karşı karşıya olacağız.”söz konusu.

Zaharova, mali krizin aşılması amacıyla AB’de ekonominin askeri bir yere taşınması anlamına gelen ‘ekonominin militarizasyonu’nun gerçekleştiğini, bunun tüm dünya için potansiyel bir güvenlik tehdidi oluşturduğuna dikkat çekti. . Üretilen silahların ve askeri teçhizatın yerini denetleyecek bir sistemin bulunmaması, daha da büyük silah hırsızlığına yol açacaktır. ‘Karaborsaya’, dolayısıyla dünyadaki diğer çatışma bölgelerine aktarılacak bu silahlar, terör tehditlerini artıracak“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu