Haber

Sabancı Vakfı’ndan Hatay’a rekor okul

HATAY (İGFA) – Sabancı Vakfı, en çok hasar gören iller arasında en yoğun öğrenci nüfusuna sahip olan Hatay’da, Sabancı Topluluğu şirketlerinden Brisa’nın ortağı Bridgestone’un katkılarıyla ikinci okulunu açtı. Çelik malzemelerle inşa edilen ve rekor sürede tamamlanan Sabancı Lassa Ortaokulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelen özel bir günde hizmete açıldı.

Reyhanlı ilçesindeki Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çocukların ve öğretmenlerin okul ortamında buluşması ve “3” sözü kapsamında eğitime devam etmeleri için bugüne kadar iki okul açan Sabancı Vakfı’nın açtığı ilk okul oldu. Hatay’da 3 Ayda Okullar”. Vakıf, Dörtyol ilçesindeki Sabancı Lassa Ortaokulu’nun ardından 21 Haziran’da Arsuz ilçesinde bir ilköğretim okulu daha açacak. Tamamlanan okulların tamamı 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlayacak.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, deprem bölgesinde eğitimi aksatmamak adına hızla okul projelerini hayata geçirdiklerini belirterek, “Afet bölgesini tekrar ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Öncelikli bahislerimizden biri olarak gördüğümüz bölgede eğitime devam etme hedefiyle 3 ayda 3 okulu Hatay’a kazandırmak için harekete geçtik.

İlk okulumuz olan Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni bizim için çok anlamlı bir tarihte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Hatay’a getirdik. Şimdi ise Brisa’nın ortaklarından Bridgestone’un katkılarıyla hayata geçirdiğimiz ikinci okulumuz Sabancı Lassa Ortaokulu’nu 19 Mayıs’ta özel bir günde açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Depreme karşı dayanıklı ve çelik malzemeden inşa edilen okulumuzda öğrencilerin koridorları ve sınıfları dolduracağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.” söz konusu.

torbalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu