Yaşam

Tanju Okan’ın hayatı film oluyor

Yazar-müzisyen Sina Koloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla müzisyen Tanju Okan’ın hayatının filme alınacağını duyurdu.

“Türk popüler müziğinin tartışmasız önemli sesiydi. ‘Hasret’ ya da ‘Kadınım’ bizim neslin asla unutmayacağı şarkılardır. Çabuk geçti ömrü, olağanüstü bir ses… Tanju Okan’ın hayatı çok güzel olacak. Sinemasını Ay İmal çekecek” dedi. :

Ay İmal filmi çekecek. Tanju Okan’ın geçen yıl hayatını kaybeden oğlu Tansu Okan’ın annesi Semra Bahar’dan izin alındı. Filmin yönetmenliğini de Çukur’un başarılı yönetmeni olacak olan Sinan Öztürk yapacak. Ay Yapım cephesi “Tanju Okan’ın adına yakışır bir film yapmak istiyoruz” diyor. Film henüz emekleme aşamasında. Yapımcı taraf, ‘Çok doğru araştırma yapmamız gerekiyor’ diyor.

Öyleyse ne zaman? Şimdilik süre verilmiyor. Belli olan film için izin alınır ve araştırma çalışmaları başlar. Bir şarkı hikayesi var ‘Leydim’. Duygusal olarak çekilecek filmin en önemli sahnelerinden birine aday olmaya aday. Tanju Okan büyük aşkından uzaklaşmak için kendini içkiye vermiştir. Arkadaşı Mehmet Teoman ile birlikte oldukları bir dönem. Serge Reggiani evinde oynuyor. Mehmet Teoman’ın ‘Seninle eşyalar toplanır, hatıralar odanın her yerine dağılır’ sözleri. Teoman, Tanju Okan’a ‘Kalk’ diyor ve kayda başlıyorlar. Üzerinde hiçbir değişiklik yapılmamış tek bir kayıt… Mehmet Teoman’ın duyduğum anıları, sinemanın gerçekleşmesine büyük katkı sağlayacaktır. Kendisiyle görüşmeler sürüyor.

Kim oynayabilir? Bir isim düşünemiyorum. Seninle paylaşayım dedim. Bu rolü hangi oyuncuya vermek isterdin? Cevabınızı bekliyorum.”

(KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu