Haber

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’u kabul etti

Latin Amerika kapsamında Venezuela’yı ziyaret eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro tarafından kabul edildi.

İki ülke heyetlerinin hazır bulunduğu görüşme, Maduro’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı Miraflores’te gerçekleşti.

Lavrov ile görüşmesine ait görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Maduro, “Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ülkelerimizin kalkınması için ikili ilişkilerimizi ve çeşitli alanlarda ortak iş birliği haritamızı güçlendiren keyifli bir görüşme gerçekleştirdik. ” terimini kullandı.

Maduro, önceki gün “Maduro ile Daha Fazlası” başlıklı programda, Rusya ile Venezuela arasındaki iş birliği konularını ele alacaklarını, Rusya’nın Latin Amerika ve Karayipler’deki varlığının bölgeye fayda sağlayacağını söyledi.

Lavrov, Venezuela ziyaretinin başında mevkidaşı Yvan Gil ve Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez ile görüşmüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Lavrov’un 17-21 Nisan tarihlerinde Brezilya, Venezuela, Nikaragua ve Küba’ya resmi ziyarette bulunacağı açıklandı.

Lavrov, Latin Amerika gezisi kapsamında dün Brezilya’ya ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu