Haber

ABD, Suriye’deki saldırılardan İran’ı sorumlu tuttu

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik Angajman Koordinatörü John Kirby, “26 Ekim’de Suriye’nin doğusunda İran Devrim Muhafızları’nın kullandığı iki tesise düzenlenen hava saldırısından İran’ı sorumlu tuttuğumuzu gösterdik.” söz konusu.

Fox News’e konuşan Kirby, son dönemde Irak ve Suriye’de ABD ve koalisyon güçlerine yönelik saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Devrim muhafızları İran lideri Ali Hamaney için çalışıyor. Irak ve Suriye’deki askerlerimize saldırmaları için milis gruplarını eğitiyor, destekliyor ve yönlendiriyorlar.” Kirby, “İran Devrim Muhafızları’nın kullandığı tesislere yaptıkları hava saldırılarından İran’ı sorumlu tuttuğumuzu gösterdik.” dedi.

İran Devrim Muhafızları’nın kabahatlerini görmezden gelmeyeceklerini belirten Kirby, bölgelerde ABD askerlerine yönelik saldırıların devam etmesi halinde ABD ordusunun “gerekeni yapacağını” vurguladı.

Kirby, İran Devrim Muhafızları’na yönelik saldırıların hedefinin mühimmat ve envanter tesisleri olduğunu, bunun onlara güçlü bir caydırıcılık mesajı vereceğini belirtti.

Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü Kirby, “Umarım mesajımızı anlarlar. Eğer anlamazlarsa ve saldırıları devam ederse, Başkan’ın dediği gibi biz de karşılık vermeye devam edeceğiz” dedi. dedi.

ABD, Suriye’nin doğusunda İran Devrim Muhafızları ve kontrolündeki grupların kullandığı iki tesise hava saldırısı düzenledi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 17-24 Ekim tarihleri ​​arasında ABD ve koalisyon güçleri tarafından 10’u Irak’ta, 3’ü Suriye’de olmak üzere toplam 13 saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yetkililer, saldırıları düzenleyen grupların İran Devrim Muhafızları tarafından desteklendiğini bildiklerini kaydetti.

haber-hocalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu