Haber

Avukatı duyurdu: Kaçırılan Kürt iş adamı Zeki Oğuz serbest bırakıldı

İSTANBUL – Almanya’da yaşayan, Taksim ve Antalya’da kafe ve restoranları bulunan Kürt iş adamı Zeki Oğuz, bir ay önce İstanbul’a geldi. Oğuz, İstanbul’a geldikten sonra 18 Mart’ta Kemerburgaz Göktürk’te saat 15.55’te bir araçta dokuz kişi tarafından kaçırılmıştı.

İstanbul’da kaçırılan Zeki Oğuz, 34 gün sonra dün gece 01.00 sıralarında yakınlarına ulaştı.

AVUKAT: DUYURU YAPILACAK

Oğuz, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Almanya’ya gitti. Oğuz’un nerede olduğu ve neler yaşadığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, ailenin avukatı Mesut Can Tarım, “Zeki Oğuz dün bize ulaştı. Durumu ve sağlığı yerinde. polis Merkezi.”

Öte yandan avukat Tarım, yarın konuyla ilgili geniş bir açıklama yapılacağını söyledi.

‘Kuzenimi Aldık’

Bu sırada Zeki Oğuz’un kuzeni Halime Oğuz, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Halime Oğuz, Zeki Oğuz ile fotoğrafını “Kuzenimle barıştık. Almanya’ya uğurladık” notuyla paylaştı.


NE OLDU?

Almanya’da yaşayan, Taksim ve Antalya’da kafe ve restoranların sahibi olan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, 18 Mart günü Kemerburgaz Göktürk’te saat 15.55’te 34 EPD 829 plakalı bir araca 9 kişi tarafından bir ay önce İstanbul’a gelerek ihbar edildi. . kaçırılmıştı.

Zeki Oğuz’un kaçırılmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iki suç duyurusunda bulunulurken, yakınlarının bilgi istediği Emniyet Müdürlüğü, “İlgileniyoruz” yanıtını verdi. Oğuz’un kardeşi Yahya Oğuz’un olayın basına yansımaması için defalarca dolaylı olarak uyarıldığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu