Haber

Bahar Tatilinde İş Sanat’tan Çocuklara Ücretsiz Atölye Çalışmaları

İŞ SANAT’TAN ARAMA SIRASINDA ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ ATÖLYELER

 

İş Sanat, güz tatili öğrencilerini İstanbul Eminönü’ndeki kampüsünde ağırlıyor. Türkiye İş Bankası Müzesive Ankara Ulus’ta Ekonomik Bağımsızlık MüzesiBirbirinden renkli, geliştirici ve yaratıcı atölyelerle sizleri karşılıyor.

 

11-19 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek ve tamamı ücretsiz olan atölyelerin içeriği, yaş grupları ve kontenjan sayıları hakkında detaylı bilgiye www.issanat.com.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Eğlendirirken öğreten atölyeler Türkiye İş Bankası Müzesi’nde

 

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi, farklı yaş gruplarına yönelik pek çok atölyeye katılma fırsatı sunuyor.

 

5-6 yaş arası çocukların katılabileceği “Yaşasın Cumhuriyet” atölyesi, çocukları Cumhuriyetin ilk 15 yılını kapsayan bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Atölyeye katılan çocuklar kendi kutlamalarını tasarlıyor ve o dönemin ikonik taçlarından hazırlıyor.

 

7-9 yaş arası çocukların katılabileceği “Bayrak Sallayan Robotlar” atölyesinde katılımcılar, Leonardo Da Vinci’nin kanat mekanizmasından esinlenerek robotik Lego modeli yapıyorlar. Katılımcılarını havacılık konusunda bilgilendiren çalıştayda, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bu iki kanata Türk bayrakları asılıyor.

 

Birçok ücretsiz atölyeye ev sahipliği yapan Müze’nin diğer atölyeleri, yaş grupları ve kontenjanları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için. [e-posta korumalı]Adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

21. Yüzyıl Çocuklarına Özel Pek Çok Atölye Ankara Ekonomik İstiklal Müzesi’nde

 

Türkiye İş Bankası’nın Ankara Ulus’taki tarihi binasında kurulan Ekonomik İstiklal Müzesi, çocuklara yarıyıl tatillerinde “Müzede Masal: Birikim Masalı (Ebeveyn-Çocuk Atölyesi)” gibi birçok atölye çalışması sunuyor. Cumhuriyet Postası Atölyesi” ve “Dans Eden Fırçalar Atölyesi”. Keyifli saatler sunuyor.

 

3-5 yaş arası çocukların katılabileceği “Müzedeki Masal: Birikim Masalı” atölyesi, ebeveynlere ve çocuklara “İftikharla Sunar” standında bulmaca çözme ve interaktif masal anlatımına katılma fırsatı sunuyor. Ayrıca koleksiyondan ilham alarak kendi çantalarını tasarlamalarına da olanak tanıyor.

 

8-10 yaş arası çocukların katılabileceği “Cumhuriyet Postası” atölyesinde öncelikle katılımcılarına “Yaşasın Cumhuriyet” standı rehber eşliğinde gezdiriliyor. Ülkenin kalkınması için atılan adımları keşfeden katılımcılar, yarış sonrası düzenlenen etkinlikte dönemin pullarının replikalarıyla kendi kartpostallarını yaparak atölyeden ayrılıyor.

 

5-7 yaş arası çocukların katılabileceği “Dans Eden Fırçalar” atölyesinde çocuklar, rehber eşliğinde Zeki Faik İzer’in eserlerini yakından inceliyor. Daha sonra İzer’in dans temalı eserlerinden esinlenerek klasik müzik eşliğinde fırçalarını dans ettirerek kendi hayal güçlerini keşfediyorlar.

Daha fazla bilgi edinmek ve Ankara İktisadi İstiklal Müzesi’nde gerçekleştirilecek ücretsiz atölye çalışmalarına rezervasyon yaptırmak için [e-posta korumalı]Adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cardakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu