Ekonomi

Bernstein: “Bitcoin tarihin en büyük boğa döngüsüne girdi. Bir rekor gelebilir”

Investing.com – Wall Street’in önde gelen araştırma ve aracılık şirketi Bernstein, bu hafta yayınladığı bir raporda Bitcoin’in yeni bir yükseliş döngüsüne girdiğini ve bu döngüde tüm zamanların en yüksek seviyesini yenileyebileceğini savundu.

Bernstein araştırma raporunda FTX çökmesiKripto tarihine giren bu olayın kripto piyasalarında yeni bir yükseliş döngüsünün katalizörü olduğundan da bahsetmişti.

Raporda, FTX gibi bir kripto borsasının çökmesiyle piyasanın toksik bir yapıdan temizlendiği vurgulandı. Ayrıca raporda, kripto yatırımcılarının bu olaydan değerli bir ders çıkardığı ve ademi merkeziyetçiliğin ve varlıklarını gözaltında tutmanın ne kadar değerli olduğunu anladığından bahsediliyor.

Bernstein araştırmacıları, makroekonomik koşullar da bitcoin lehine çalışmaya başladığını söyledi. Buna kıyasla ABD küçük bankalarıABD’de devam eden zayıf bilanço yapıları ile 4 büyük banka ve para piyasası fonlarından fon çıkışlarının merkezi para birimine ilişkin endişeleri yansıttığı düşünülüyor.

Ayrıca raporda EthereumBlockchain ağındaki işlem fiyatlarının üç katına çıktığı vurgulanırken, FTX sonrası dönemde kullanıcı sayısındaki artıştan bahsedildi.

Bernstein araştırmacılarına göre Bitcoin madenciliğindeki olumlu gelişmelerin yanı sıra makroekonomik katalizörler, başarıyla yükseltildive yakın zamanda görüldü tahkim Kripto ekosistemi için Ethereum ölçeklendirme çözümlerine yoğun ilgi de dahil olmak üzere bir dizi olumlu faktör ortaya çıktı. Bu olumlu faktörlere rağmen, araştırmacılar mevcut kripto döngüsünün artık yeterince takviye almadığını düşünüyor.

2023 yılında gözle görülür bir toparlanma yaşayan kripto para piyasalarına %46 hakim olan Bitcoin, yıl başından bu yana %82 değer kazandı. Ethereum ise geçtiğimiz hafta yaptığı kritik güncellemenin ardından yukarı yönlü ivmesini artırarak 11 ay sonra 2.000 dolar bandına geri döndü ve yılbaşından bu yana %77 yükseldi.

Author: Günay Caymaz

haberderbent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu