Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP içindeki değişim tartışmasına tepki gösterdi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, katıldığı bir programda CHP içindeki ‘değişim’ tartışmalarına tepki gösterdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren Sarıgül, değişim fitilini yakan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hitaben, “Batman’da, Yozgat’ta, Nevşehir’de, Rize’de kaç defa görev yaptınız? Sadece CHP’nin güçlü olduğu İstanbul’da. Siyaset yapmakla olmuyor. siyaset yapın. Gelin aslan parçasını görün, Erzincan’a gelin selam verin bu işler nasılmış görün. Tuttuğunuz makamlarda, koltuklarda konuşmak kolay.” terimleri kullandı.

“BÖYLE BİR DURUMUNUZ VAR MI?”

Sarıgül, gündemi oluşturan konuşmasında, “Bugün benim güzel kardeşlerim, aslan parçaları, değişim isteyen yiğitler, siz zaten o işin başındaydınız. Benim gibi sadece Erzincan’a mahkûm olmadınız. Başkanımız” Her türlü yolu açtınız, bu çalışmaları zaten yaptınız. Orada bir kayıp varsa Sarıgül “Kaybın asıl sorumlusu sensin kardeşim. Başarı, ‘lider-personel-projesinden’ geçer. Lider çalışıyor, liderin kadrosu olarak neler yaptınız? Bu çalışmalarda bir kusurunuz var mı?

“OTURDUĞUNUZ SANDALYEDE KONUŞMAK KOLAY”

Batman, Silopi, Yozgat, Nevşehir, Rize ve Trabzon’da kaç kez görev yaptın, orada bulundun mu? Kendinize bu soruları sorun. CHP’nin güçlü olduğu İstanbul’da siyaset yaparak siyaset olmaz. Gelin aslan parçasını görün, Erzincan’a gelin selam verin bu işler nasıl gidiyor. Sahip olduğunuz ofislerde konuşmak kolay.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu