Haber

Yangına müdahale eden inşaat işçisi: ‘Ağaç hayattır sonuçta’

Bölgedeki bir şantiyede çalışan Muhammed Emin Güneş, Edirne’de otlakta çıkan yangının ağaçlara sıçramasını engellemek için zamanla yarışan itfaiye ekiplerine eline aldığı kürekle yardım etti. . Güneş ağaçların üzerine sıçrama tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için hemen buraya koştum ve onu söndürmeye çalıştım. Sonuçta ağaçlar da hayattır. Yeri geldiğinde gölgesinde otururuz, her şeyden faydalanırız” dedi.

Edirne’nin Çavuşbey İlçesi’ndeki Gazimihal Köprüsü yakınında vatandaşların demiri parçalamak için yaktığı mobilyalardan sıçrayan alevler, çimenlik alanda yangına neden oldu. Kısa sürede bölgede büyüyüp geniş alana yayılan alevler, ağaçları da tehdit etti. Alevleri gören vatandaşlar durumu haber verince itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Bu sırada yakındaki bir inşaatta personel olarak çalışan Muhammed Emin Güneş, elinde kürekle söndürme çalışmalarına katıldı. Güneş, çevrede yürüyerek alevlerin ağaçlara sıçramaması için itfaiye ekipleriyle birlikte zamana karşı yarıştı. Alevlerin kontrol altına alınmasının ardından konuşan Güneş, karşıdaki inşaatta çalışıyorum, arkadaşları yangın çıktığını söyledi. Ağaçlara sıçrama tehlikesi olduğu için hızla buraya koştum ve söndürmeye çalıştım. Burada ateş yakmışlar ama kimin yaktığını bilmiyorum, sonra ateş büyüdü. Ben de dayanamadım ve yardım etmeye çalıştım” dedi.

Türkiye’nin diğer bölgelerinde meydana gelen yangınları televizyonlardan izlediğini ve çok üzüldüğünü belirten Güneş, “Sonuçta ağaç hayattır. Yeri geldiğinde gölgesinde oturur, her şeyden faydalanırız. Son zamanlarda Türkiye’de çok sayıda yangın görüyoruz, ben de üzgünüm, yardım etmek için söndürme çalışmalarına katılmak istiyorum ama imkanım yok, üzgünüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu