Haber

Ekvador’da cezaevinde çıkan çatışmada 5 mahkum öldü

QUITO, 24 Temmuz (Xinhua) — Ekvador’un güneybatısındaki bir hapishanede mahkumlar arasında çıkan silahlı çatışmada en az 5 mahkumun öldüğü ve 11 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Ulusal Hapishane İdaresi (SNAI) Pazar günü yaptığı açıklamada, çatışmanın Cumartesi günü ülkede şiddetin en yoğun olduğu liman kenti Guayaquil’deki Guayas 1 Nolu Hapishanesinde çıktığını söyledi.

Açıklamada, “Bu olaylar sonucunda bugüne kadar 5 tutuklunun hayatını kaybettiğini ve 11 tutuklunun yaralandığını üzülerek bildiririz” denilirken, yaralıların “hızla hastanelere kaldırıldığı ve tehlikede olmadıkları” belirtildi.

Olayların ardından güvenlik güçleri ve özel polis ekiplerinin cezaevinde arama yaptığı ve ülke genelindeki tüm cezaevlerinde güvenlik protokollerinin devreye alındığı belirtildi.

Öte yandan yönetim, Ekvador’un orta ve güneyindeki dört hapishanede çok sayıda gardiyanın suç gruplarıyla bağlantılı mahkumlar tarafından rehin tutulduğunu ve yetkililerin serbest bırakılmalarını sağlamak için çalıştıklarını bildirdi.

Açıklamada, “Şu anda rehinelerin durumu iyi” denildi.

haber-askale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu