Haber

Gazeteci Seher Yaşaacak, Ensonhaber’de Polat çiftiyle ilgili dikkat çeken detayı paylaştı.

Türkiye’nin gündemi bir süredir lüks yaşamları ve kara para aklama şüphesiyle tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat çiftiyle çalkalanıyor.

Açıklamaları ve paylaşımlarıyla dikkat çeken Dilan Polat ve eşi Engin Polat’a operasyon düzenlendi.

Çok sayıda kişinin gözaltına alınmasının ardından eşi Engin Polat ve beraberindeki 18 kişiyle birlikte kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçlarından yargılanan Polat hakkında karar çıktı.

1 Kasım’da gözaltına alınan ve dün akşam ifadeleri tamamlanan Polat çifti, dün adliyeye sevk edildi.

Çok sayıda suçtan dolayı tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen şüpheliler hakkında hakimlik; Aralarında Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da bulunduğu 12 kişinin tutuklanmasına karar verildi.

Yaşananlara dair yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ederken süreç Enson ekranlarından da yakından takip ediliyor.

Davayı yakından takip eden ve Dilan Polat’ın vergileriyle ilgili haberleriyle gündeme gelen gazeteci Seher Yaşamak, Ensonhaber’de bir kez daha İlker Koç’un konuğu oldu.

Geçtiğimiz günlerde Ensonhaber ekranlarında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Yaşacak, bir kez daha gündemi belirleyecek ifadeler kullandı.

‘Vergi kaçırdıklarını itiraf ettiler’

Yaşaacak, dava sürecine ilişkin verdiği bilgide, Polat çiftinin vergi kaçırdıklarını itiraf ettiğini belirtti.

Gazeteci Yaşacak, vergi kaçakçılığı suçunun yanında dikkat çeken bir detayın daha olduğunu vurguladı.

Seher Yaşacak’ın verdiği bilgiye göre, soruşturmayı yürüten savcının Polat Ailesi’ni ve diğer failleri organize suç kapsamında beklenmedik bir şekilde sorguladığını belirtti.

“Beklemedikleri şey savcının onları organize suçla ilgili sorgulamasıydı.”

Sözleriyle yaşayacak, “Beklemedikleri şey, savcının kendilerini organize suçla ilgili sorgulamasıydı. Sonra gardiyanlar onları adliyeye götürdü, mahkeme de eldeki bulgularla tutukladı. Olağanüstü bir gelişme daha var, bunun organize suç olduğunu biliyorduk ama biz bunu yaptık. Silahlı örgüt suçu olduğunu bilmiyordum. Çok titiz davranıldığı için dosyada gizli kalan kısımlar var.”söz konusu.

Yaşacak, dava belgesinin ‘silahlı suç örgütü’ üzerinden değerlendirildiğini de sözlerine ekleyerek, 2 yıl önce Polat Ailesi’nin karıştığı bir olayı hatırlattı.

“Silahlı örgütün gerekçesi 2021’de 1 kişinin vurulmasıdır”

Yaşacak, Polat Ailesi’nin 2021 yılında bir kişinin vurulması olayına karışması nedeniyle dosyanın organize suçlar kapsamında açıldığını bildirdi.

Yaşacak’ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

“Sorularda vergi kaçırdıklarını itiraf ediyorlar. Engin Polat itiraf ediyor, Ahmet Gün aslında 322 milyon TL’lik geçersiz fatura kestiğini itiraf etti. Devletin zarara uğratıldığı, vergi kaçırıldığı belirlendi. Beklemedikleri oldu Savcı onları organize suçtan sorguya çekti.Sonra gardiyan onları adliyeye götürdü, mahkeme de mevcut bulgularla tutukladı.Olağanüstü bir gelişme daha var, bunun organize suç olduğunu biliyorduk ama yapmadık. Bilin ki silahlı örgüt suçuydu.Savcı çok titiz davrandığı için belgede gizli kalan kısımlar var.Gördüğümüz kadarıyla silahlı örgüt var.Silahlı örgüt işin içine girince hiç şansınız yok. Tutuklanmama kararı.. Örgüt yöneticileri Dilan Polat, Engin Polat ve Ahmet Gün ortaya çıkıyor. Savcı, örgütü ‘Melda Otomotiv’ üzerinden tanımladı. Suç gelirlerinin aklandığını söylüyor. Aslında bunu MASAK’ın raporunda da görüyoruz. . Bu isimlerin tutuklanması kaçınılmazdı çünkü silahlı örgüt “Nedeni 2021’de 1 kişinin vurulması. Yani silahlı saldırı olayına karışmışlar, bu yüzden savcı organize suç davasını açtı.”

salpazari-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu