Haber

Havaalanında bavuldan çıkan şey beni şok etti

Yetkililer Afrika ülkesinden gelen yolcular için rutin denetimler yaparken, bir anda tespit köpekleri harekete geçti. Her zamankinden farklı bir koku almış olmalılar çünkü şüphelendiler. Yolcunun iddiasına göre bu koku yalnızca kurutulmuş balıktan geliyordu. Ancak güvenlik görevlileri bavulu açtığında şok edici bir manzarayla karşılaştılar.

Olay ABD’nin Boston Logan Havalimanı’nda yaşandı. Havalimanında görev yapan tespit köpekleri, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden dönen bir yolcunun valizinde şüpheli bir koku tespit etti. Yolcu ilk başta kokunun sadece kurutulmuş balıktan geldiğini iddia etti.

VALİZİN İÇİNDE CESET BULUNDU

Ancak güvenlik görevlileri bavulu açınca inanamadıkları bir manzarayla karşılaştılar. Bavul ölü maymun kemikleriyle doluydu. Yetkililerden Ryan Bissette, bulunan ölü hayvanların yolcunun kendi tüketimi için olduğunu belirtti.

Gümrük ve Sınır Korumadan sorumlu yerel liman müdürü Julio Caravia, bu durumun potansiyel tehlikelere yol açabileceğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Amerika Birleşik Devletleri’ne yabani et getirmek potansiyel tehlikeleri beraberinde getiriyor. Ebola virüsü de dahil olmak üzere çeşitli hastalıklara neden olabilecek mikropları taşıyabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu