Ekonomi

Ramaco Resources 2024 satış ve üretim beklentilerini yükseltti

LEXINGTON, Ky. – Ramaco Resources, Inc., önde gelen metalürjik kömür operatörü. (NASDAQ: METC) bugün, 2024 yılına ilişkin satış ve üretim tahminlerinde önemli bir artış olduğunu açıkladı. Şirket, bu yıl için 3,8 milyon tonluk satış taahhüdünde bulunarak daha önce tahmin ettiği rakamların neredeyse iki katına çıktı. Bu güncellenmiş tahmin, Aralık 2023’ün başındaki son güncellemeden bu yana %90’lık güçlü bir artışı yansıtıyor.

Ramaco’nun 2023’teki dördüncü çeyrek performansı oldukça güçlüydü; Net gelirin 28 milyon dolar ile 30 milyon dolar arasında olması beklenirken, Düzeltilmiş FAVÖK’ün 56 milyon dolar ile 58 milyon dolar arasında olması bekleniyor. Bu çeyrek, üçüncü çeyreğe kıyasla net gelirde ve Düzeltilmiş EPS’de neredeyse %50 ve Düzeltilmiş FAVÖK’te %25’in üzerinde artışla şirketin 2023’teki en verimli çeyreği oldu. Şirket ayrıca, üst üste ikinci çeyrekte 1 milyon tonun biraz altında kömür sevkiyatı gerçekleştirerek yaklaşık 4 milyon tonluk yıllık satış hedefine ulaştı.

Ramaco, 2023 yılının tamamının net gelirinin 80 milyon dolar ila 82 milyon dolar aralığında olmasını ve Düzeltilmiş FAVÖK’ün şirketin en iyi ikinci mali yılı olan 180 milyon dolar ila 182 milyon dolar aralığında olmasını bekliyor. 2023’te satılan yaklaşık 3,5 milyon tonun ortalama fiyatı, 2022’ye göre önemli bir artışla ton başına 169 dolardı.

Ramaco, 2024 satış ve üretim beklentilerini yukarı yönlü revize etmenin yanı sıra, şirketin Maben Maden Kompleksi’ne taşınacak olan bir kömür hazırlama tesisini de 3 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Nakliye maliyetlerini düşürmeyi ve proses kapasitesini artırmayı hedefleyen tesisin 2024 yılının dördüncü çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor. Şirket, 2024 yılında tesisle ilgili ilave 8 milyon dolarlık birincil geliştirme sermayesi harcaması öngörüyor.

Ramaco’nun 2024 sermaye harcamalarının, yeni hazırlık tesisiyle ilgili maliyetler de dahil olmak üzere 53 milyon ila 63 milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor. Bu stratejik satın almanın, Maben kompleksindeki nakliye ve madencilik nakit maliyetlerini önemli ölçüde azaltması bekleniyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu