Ekonomi

IAMGOLD, Vanstar Mining Resources’ın satın alımını tamamladı

TORONTO – IAMGOLD Corporation (NYSE: IAG) (TSX: IMG), Vanstar Mining Resources Inc., Quebec’teki Nelligan Altın Projesi’nin mülkiyetinin şirket satın alınarak konsolidasyonu sürecinin başarıyla tamamlandığını duyurdu. Mahkeme onaylı bir düzenleme planıyla tamamlanan süreçte, eski Vanstar hissedarları her Vanstar hissesi için 0,20 IAMGOLD hissesi alacak ve yaklaşık 11,99 milyon yeni IAMGOLD hissesi ihraç edilecek.

Bu satın almayla IAMGOLD, Chibougamau, Quebec’in 60 kilometre güneybatısında bulunan Nelligan Altın Projesi’nde %100 hissenin yanı sıra projenin makul iddiaları ve diğer erken aşama arama mülkleri üzerinden %1 Net İzabe Verimi (NSR) elde ediyor. Kuzey Quebec’te. ) telif hakkıyla korunuyordu.

Vanstar hisselerinin TSX Venture Exchange’de işlem görmesi durduruldu ve 15 Şubat 2024’e kadar listeden çıkarılması bekleniyor. Ayrıca OTCQX ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’ndan da çıkarılması bekleniyor. Bu prosedürlerin ardından Vanstar, Kanada’da raporlama yapan kuruluş olmayı bırakmayı planlıyor.

Kuzey Amerika ve Batı Afrika’da faaliyet gösteren orta ölçekli altın üreticisi IAMGOLD, Kanada’da 2024 yılı başında üretime geçmesi beklenen Côté Gold projesinde de ilerleme kaydediyor. Yaklaşık 3.600 kişiye istihdam sağlayan şirket, kararlılığını vurguluyor. Sorumlu madencilik uygulamalarına ve çevresel, sosyal ve yönetişim standartlarına odaklanan Zero Harm® girişimine.

Anlaşmanın hukuk danışmanları Kanada’dan Fasken Martineau Dumoulin LLP ve Amerika Birleşik Devletleri’nden Paul Weiss Rifkind Wharton & Garrison LLP idi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu