Haber

Lübnan’da kaçırılan Suudi Arabistan vatandaşı kurtarıldı

Lübnan Genelkurmay Başkanı Joseph Awn, 28 Mayıs’ta başkent Beyrut’ta kaçırılan Suudi Arabistan vatandaşının kurtarıldığını duyurdu.

Avn, Beyrut’ta düzenlenen “Sınır Güvenliği Konferansı”nda yaptığı kısa açıklamada kaçırılma olayıyla ilgili bilgi verdi.

Suudi Arabistan vatandaşının Lübnan ordusu bünyesindeki istihbarat teşkilatının çalışmaları sonucunda kurtarıldığını belirten Avn, kaçıranların da tutuklandığını söyledi.

Avn, Suudi Arabistan vatandaşının kimler tarafından ve neden kaçırıldığına dair herhangi bir bilgi vermedi.

Ne oldu?

Suudi Arabistan’ın sahibi olduğu Al Ahbariyye televizyonu, 28 Mayıs’ta Beyrut şehir merkezinde kimliği belirsiz kişilerce kimliği açıklanmayan Suudi Arabistan vatandaşı bir kişinin zorla bir araca bindirildiğini duyurdu.

Haberde, “Saudia” Havayolları’nda çalıştığı öğrenilen şahsın telefonunun son olarak Hizbullah’ın güçlü olduğu Beyrut’un güneyindeki Dahiye bölgesinde sinyal verdiği ve ardından iletişimin kesildiği belirtildi. .

Al Ahbariyye, şahsın serbest bırakılması için 400 bin dolar fidye istendiğini bildirdi.

Lübnan İçişleri Bakanı Bessam Mevlevi, dün yaşanan olayın basına yansımasının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kaçırılan şahsın bulunması için ülkedeki tüm güvenlik güçleriyle birlikte çalıştıklarını ve Suudi Arabistan ile yakın temas halinde olduklarını belirtti. Arabistan’ın Beyrut Büyükelçisi Velid Buhari.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu