Haber

Mata Otomotiv İşçilerinin İş Durdurma Eyleminin 4. Gününde… Birleşik Metal-İş Sendikası Şube Sekreteri Ülgu: “Korku Duvarı Yıkıldı”

İstanbul’da Mata Otomotiv işçilerinin iş sağlığı, güvenliği ve ek zam talepleri karşılanmayınca başlattığı iş bırakma hareketi dördüncü gününde devam ediyor. Birleşik Metal-İş Sendikası 1 Nolu Şube Sekreteri Can Emrah Ülgu, “Mata işçisi artık kalbini kırmıştır. Mata işçisi bir arada olmayı, birlikte hareket etmeyi, örgütlenmeyi ve örgütlü hareket etmeyi öğrenmiştir. Korku duvarı yıkıldı.”

İstanbul Tuzla Deri ve Sanayi Serbest Bölgesi’nde bulunan Mata Otomotiv işçilerinin iş sağlığı, güvenliği ve yüzde 25 ek zam talebiyle 27 Şubat’ta başlattığı iş bırakma eylemi tüm hızıyla sürüyor. dördüncü gün.

“O FABRİKADA HİÇBİR ŞEY AYNI OLMAYACAK”

Birleşik Metal-İş Sendikası 1 Nolu İstanbul Şube Başkanı Özcan Atmaca, fabrika önünde eylemlerini sürdüren işçilere, “Mata’dan taleplerimizi ilettiğimizde adamlar bize ‘ Hayır, vermiyoruz.’ Neden biliyor musun Mata tek başına ayağa kalkamayacağını düşündü ama biz, “Bütün işçilerle birlikte dışarıdayız. Haklarımızı alana kadar asla girmeyeceğiz. Biz Mata çalışanları sonuna kadar mücadele edeceğiz ve o fabrikada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İşçi, temsilcisi ne isterse o olacak” dedi.

“KORKU DUVARI YIKILDI”

Birleşik Metal-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube Sekreteri Can Emrah Ülgu, “Biliyorsunuz dün 700’den fazla arkadaşımız sendikasıyla birlikte seslerini duyurmaktan başka bir çaba göstermeden bizlerle bir araya geldiler. .Mata işçisi artık aklını kaçırdı.Mata işçisi bir arada kalmaya çalışıyor.Birlikte hareket etmeyi,örgütlenmeyi ve örgütlü hareket etmeyi öğrendi.Korku duvarı yıkıldı.Bıktık artık bundan , arkadaşlar: sürekli tehditler, sürekli şantaj, sürekli gözdağı Siz kimsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu