Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Ücretsiz Voleybol Kursu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve SporHizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde verilen voleybol kursları devam etmektedir.

Büyükşehir Belediyesi Seyfi Alanya Spor Salonu’nda verilen voleybol kursuna yılın her döneminde kayıt yaptırılabiliyor. 2011-2015 doğumluların kayıt yaptırabileceği ve şu anda 127 kursiyerin kayıtlı olduğu voleybol kursu, haftanın 5 günü verilmektedir. Çocukların hem sporla tanıştırıldığı hem de yeteneklerine göre yönlendirildiği kurslarda, seviyelere göre küme dersleri verilmektedir.

Büyükşehir Belediyesi’nde voleybol antrenörü olarak görev yapan Hakan Şahbaz, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurslarımıza başladık. Voleybol antrenmanlarımıza hem teknik hem de teorik olarak devam ediyoruz. Şu anda 127 kayıtlı sporcumuz var. Bu sporcuları 4 grup halinde yetiştiriyoruz. Haftada beş gün antrenman yapıyoruz.” Şu anda 2011-2015 doğumlu yaş grupları ile eğitimlerimize devam ediyoruz.”

Kursların tamamen ücretsiz olduğunu ve kayıtların Macit Özcan Spor Tesisleri’nde yapıldığını belirten Şahbaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların yaz tatilinde evde oturup telefon başında kalmasını istemiyoruz. Hem sosyal aktivite olarak hem de sağlık açısından düşündüğümüzde onlara hem spor aktivitelerini hem de voleybolun tüm teknik ve teorik yönlerini verdiğimizi düşünüyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcuların her zaman yanındayız” dedi.

Voleybol kursuna gelen ve voleybolu çok sevdiğini söyleyen Irmak Berber, “Çok güzel bir spor. Burada voleybol oynuyoruz, çalışıyoruz. Maçlar oynayacağız. Hocamızı da çok seviyoruz. İleride voleybolcu olmak istiyorum.”

Kursta geçirdiği zamanın çok keyifli olduğunu anlatan Zeynep Özmutlu, “Burada idman yapıyoruz. Voleybol öğreniyoruz, çalışıyoruz. Voleybol çok güzel bir spor bence. Çok uzun zamandır Büyükşehir Belediyesi’ne geliyorum. Çok küçükken Hakan Hoca ile başladım. Kuzenim ile birlikte. Geliyoruz” dedi. – MERSİN

haber-domanic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu