Haber

MİAD Konteyner Kent’te Sünnet ve Çocuk Şenliği yapıldı

Malatya İşadamları Derneği’nin (MİAD) MİAD Konteyner Kent’te düzenlediği Sünnet ve Çocuk Şenliği’nde 26 çocuk sünnet oldu.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlikte konuşan MİAD Lideri Yunus Akdaş, “dünyanın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen memleketi Malatya’da depremzedelerle dayanışma içinde olmaya çalıştıklarını belirtti. yüzyılda” diyerek, “Biz her zaman Malatya’nın yanındayız, her zaman orada olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Burayı bize tahsis ederek altyapısını yaptı. Çocuk parklarımız, spor Tesislerimizi ve en önemlisi bölgemizi asfaltladı. Bugün 26 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Çocuklarımıza parti düzenliyoruz. “İnşallah çocuklarımız mutlu olduğu sürece burada onlara eğitim anlamında destek olabileceğimiz ve ilerlemelerine yardımcı olabileceğimiz çalışmalar yapacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kent merkezinde 73 konteyner kent bulunduğunu, hepsinin altyapı ve asfalt çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

6 Şubat’tan bu yana haftanın 7 günü 24 saat çalıştıklarını belirten Gürkan, şöyle konuştu:

“İnşallah Malatya’mızı kendi küllerinden yeniden ayağa kaldıracağız. Kentin merkezi olmayan dönüşümü konusundaki niyetimizi depremin ilk gününden bu yana hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza ilettiğimiz konularda her platformda dile getirdik. Recep Tayyip Erdoğan. Ve bugün yerinde dönüşüm projesi onaylandı. Vatandaşlarımıza sağlık ve huzur içinde olmasını diliyorum.” “Onların evlerine kavuşmalarına yardımcı olmak için her türlü çabayı göstereceğiz.”

bayramorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu