Ekonomi

Migros Kurban Bayramı’nda Sağlıklı ve Güvenilir Kurbanlar Sunuyor

Kurban Bayramı’nda müşterilerine sağlıklı, güvenilir ve İslami kurbanlık alma imkanı sunan Migros, Anadolu’nun dört bir yanındaki yetiştiricilerden sadakatle seçilen hayvanları, uzman kasaplar tarafından ücretsiz kasaplık hizmetiyle sunuyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, ortalama ağırlığı 30-35 kilogram ve koli yükü yaklaşık 12-16 kilogram olan kurbanlık Karaman koyun ve keçileri 5 bin 990 TL, ortalama yükü 38-42 kilogram ve koli yükü yaklaşık 5 bin 990 TL. 16-20 kilo, Kıvırcık koyun ve keçi 6 bin 990 TL ve sığır. Kurbanlık yaklaşık 23-27 kilo kemiksiz et olmak üzere 11 bin 990 TL’den satışa sunuluyor. Tüm bölümlerde kurbanın yaklaşık yükü müşterinin bilgisi dahilinde olup, kurbanın ağırlığı belirtilen bedenden fazla ise fazla beden birebir paket halinde teslim edilir. Herhangi bir kurbanın eti başka bir kurbanın etiyle karıştırılmaz.

Sığırların tüm sakatat, deri ve kemikleri hayır kurumlarına bağışlanmakta ve bağış belgeleri bir koli içinde mağdurlara ulaştırılmaktadır. Kesim, küçükbaş kurbanda vekâletname verenin, büyükbaş kurbanda vekâletname veren hissedarların noter ve din görevlisi huzurunda isimleri okunarak yapılır.

Migros mağazalarından, www.migros.com.tr ve Migros Taşınabilir uygulaması üzerinden sipariş verebilirsiniz. Migros müşterileri kurban siparişlerini adreslerine teslim şeklinde veya en yakın mağazalardan teslim alabilirler. Büyükbaş kurbanlıklarda 7 hisseye kadar taksim edilerek müşterilere sunulan et ölçüsüne sakatat dahil değildir. Kurbanlık kıvırcık ve Karaman koyun ve keçileri bir sandıkta 2 ayak, 2 kol, 2 kafes, 1 boyun ve 1 böbrek yatağı şeklinde hazırlanır. Kesilen koyun ve keçilerin veteriner muayenesi sonucunda tüketime uygun hale gelen karaciğer, dalak ve kalpleri koliye konur.

Veteriner gözetiminde kesim

Kesim öncesi sipariş verilen hayvanlar Migros Veteriner Hekimleri tarafından canlı olarak kontrol edilmekte ve resmi kurum tarafından düzenlenen sağlık raporları kontrol edilmektedir. Kontrollerin ardından canlı kantarlara uygun ve kesim sonrası belirlenen ağırlığı sağlayabilen hayvanlar bölüme alınır. Porsiyon ve kurban hisselerinin hazırlanması mevzuat ve standartlara uygun olarak onaylı mezbahalarda, üretim ve depolama tesislerinde yapılmaktadır.

Mezbahalarda İslami kurallara uygun olarak bayram namazını müteakip din görevlisi ve noter huzurunda isim okunur. Kesimden sonra kurbanlık hayvanların karkas ve iç organları yüzde 100 sağlık kontrolünden geçiriliyor. Müşterinin sipariş formunda belirttiği cep telefonuna kesim bilgisi SMS olarak gönderilir.

Müşterilerinin hayır kurumlarına yapacağı bağışlarda her türlü kolaylığı sağlayan Migros, bağışları müşterinin adına ilgili yardım kuruluşunun depolarına ulaştırmaktadır. Kızılay ve ZİÇEV bağışlanan kurbanları deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ve aşevlerine ulaştırıyor. Ayrıca bağışlarda da müşteriler değerli bir fiyat avantajına sahiptir. Kızılay ve ZİÇEV’e kurbanlık yapılması halinde Karaman kurbanlık koyun ve keçisi 4 bin 990 TL, kılçıklı kurbanlık koyun ve keçi 5 bin 990 TL, sığır ise yaklaşık 23-90 TL olarak fiyatlandırılıyor. 27 kilo 10 bin 990 TL.

Migros, mağdur siparişlerinde kredi kartı veya nakit ödeme seçeneği sunarken, Migros, 5M Migros, Macrocenter, Migrosjet mağazaları, Migros taşınabilir uygulaması ve www.migros.com.tr’de Para Bonus ile yapılan ödemelerde mağdur başına 500 TL indirim sunuyor. . Ayrıca Migros Sanal Market hizmeti verilen İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Antalya, Adana, Mersin, Isparta ve Kayseri illerindeki ilçelerde de adreslere teslimat yapılabilmektedir. . Migros’un internet sitesi ve mağazalardan verilen kurban siparişlerinde ücretsiz teslimat seçeneği bulunmaktadır. Migros, Migros Sanal Market ve Macrocenter mağazalarında kredi kartı ile yapılan ödemelerde anlaşmalı bankalardan 12 taksite kadar taksit seçeneği sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu