Haber

Yenilenen Hyundai Santa Fe’nin ilk görselleri paylaşıldı

Ağustos ayında dünya prömiyerini yapacak olan Hyundai Santa Fe modelinin ilk görselleri paylaşıldı.

hyundaiMotor Company, kökten modifiye edilen yeni Santa Fe ile tüm dikkatleri üzerine çekerken, beşinci nesil ile D-SUV segmentindeki iddiasını da sürdürüyor.

Bir önceki nesle göre daha güçlü bir izlenim bırakan yeni model, ince detaylı bir dış tasarıma ve büyütülmüş bagaj kapağının açıklığından geçen geniş ve çok yönlü bir iç mekana sahip. Yeni Santa Fe’nin kutumsu şekli ve ayırt edici silueti, uzun dingil mesafesi ve geniş bagaj kapağı alanından yararlanıyor. Otomobilin önü, yüksek kaporta ve H şeklindeki farlar, cesur ve keskin çamurluklarla birleşiyor. H şeklindeki ön farlar, görsel bütünlüğü artırmak için H şeklindeki alt ön tasarımla hizalanır. Böylece Hyundai’nin “H” amblemi, H şeklindeki tasarım öğeleriyle yeniden yorumlanıyor.

Yandan bakıldığında, uzatılmış dingil mesafesi de cesur bir tavan çizgisi oluşturuyor. Çamurlukların etrafındaki güçlü hacim, tümü yeni SUV’a sağlam ve maceracı bir görünüm veren, keskin bir şekilde işlenmiş 21 inç jantları barındırıyor.

Yeni Santa Fe’nin içi son derece ferah ve yatay bir düzende tasarlanmış. Bu genişliğe uygun düz bagaj kapağı, açıldığında balkon hissi veren geniş bir iç hacim oluşturuyor. Tamamen katlanabilir ikinci ve üçüncü sıra koltuklar, sınıfında lider iç alan sağlar.

Ayrıca parlak renkli koltuklar ve tavan kaplaması bir önceki nesle göre ferahlık hissi yaratırken, yumuşak dokunuşlu ahşap desenli döşeme ve ince işlemeli Nappa deri koltuklar araca sofistike bir form katıyor. Yeni SUV ayrıca bir dizi sürdürülebilir gadget içerir. Süet tavan döşemesi, paspaslar, ikinci ve üçüncü sıra koltuk sırtlıkları geri dönüştürülmüş plastikten yapılırken, hava yastığı ve kapı kaplaması çevre dostu suni deriden yapılmıştır. Doğal ışıktan ilham alan iç ve dış renkler, yeni Santa Fe’nin benzersiz stilini vurgulayarak kullanıcısına şehir içi veya açık hava etkinliklerinde ilham veriyor ve canlandırıyor.

Hyundai Santa Fe’nin dünya prömiyeri, Ağustos ayında Hyundai’nin YouTube kanalında yapılacak.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu