Haber

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Alim Pınarı Yayla Festivali’ne Katıldı

Konyaaltıbelediye lideri Semih Esen , 18. Alim Pınarı Yayla Şenliği’ne katıldı. Alim Kaplıcası’na yaptığı hizmetlerin ardından yaylalılar tarafından cinnetle karşılanan Önder Esen, Alim Yaylası’nı Antalya’nın en keyifli yaylalarından biri yapacaklarını söyledi.

Geleneksel hale gelen yayla şenliğinin 18’incisi, nüfusun çoğunluğunu Karatepe Mahallesi sakinlerinin oluşturduğu Alim Pınarı Yaylası’nda düzenlendi. Konyaaltı Belediyesi’nin katkılarıyla Alim Pınarı Yaylası Güzelleştirme Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen şenlikte; Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de katıldı.

Yayla şenliği öncesi uzun yıllardır çözülemeyen yol sorununu analiz ederek Alim Pınarı Yaylası sakinlerinin yüzünü güldüren Esen, şenliğe geldiğinde sevgi gösterisiyle karşılandı. alan. Alim Pınarı’nın Alevi Bektaşi kültürüne mensup Tahtacıların yaylası olduğunu belirten Önder Esen, şunları söyledi:

“Bayram günü de Aşure gününe denk geliyor. Burada yas tutan arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum. Bu anlamda tutulan oruçların haklar tarafından kabul edilmesini diliyorum. Herkesin erdemi ve insanlığa ilişkin dürüstlüğü insandadır.” Hüseyin’in ve onun yaşam öyküsünün dürüstlüğü, sadakati, ölse bile dostunu satmamayı hatırlamasını ve bu değerlerin daha fazla insan tarafından benimsenmesini diliyorum.”

Alim Pınarı’nın yol sorununu bayram öncesi çözmüş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Esen, “Buradaki hizmetlerimiz devam edecek. Antalya’nın en bilinen yaylalarından biri olan burayı çok daha güzel hale getireceğiz. Burası hak ediyor. .Hepinizi seviyoruz.Katılan herkese teşekkür ederim.Seviyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu