Haber

Turhan Çömez tarihi verdi, Hafize Gaye, Erkan’a ABD ziyaretini sordu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan ve ailesine ilişkin tartışmalar gündemdeki yerini koruyor.

Geçtiğimiz hafta TCMB Başkanı Erkan hakkında, babası Erol Erkan’ın bir banka personelini işten çıkararak Merkez Bankası Sosyal Tesisi’ni kapatarak çalışanlarını ailesine devrettiği iddiaları ortaya atılmıştı.

Ardından Erol Erkan’ın deprem sonrasında bir banka çalışanına tokat attığı ve Merkez Bankası’nın İzmir Özdere’deki kampını kendi kullanımı için kullandığı iddiaları gündeme geldi.

İDDİALARI REDDEDİYOR

Erkan ve ailesi açıklama yaparak iddiaları yalanladı ve adli süreç başlattıklarını duyurdu.

Ancak tartışmaların geri kalanı kesintiye uğramadı. Son olarak Bankanın Bilgi Yönetişimi ve İstatistik Genel Müdürü Bilal Erdoğan’ın okul arkadaşı Dr. Yusuf Kenan Bağır’ın görevden alınarak iki gün sonra görevine döndüğü iddia edildi.

Tartışmaların odağında yer alan Erkan’ın seçimden önce görevden alınarak yerine Dr. Cevdet Akçay ve Prof. Dr. Hatice Karahan’ın atanabileceği öne sürüldü.

ABD’YE NE GİTMİŞTİ?

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez bir iddia daha ortaya attı. Çömez, ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleriyle görüşmelerde bulunmak üzere ABD’ye gittiğini belirten Gaye Erkan’ın seyahat tarihine dikkat çekti.

İYİ Partili Çömez, “Gaye Erkan’ın çıkış tarihi 23 Aralık. Bu tarihten itibaren 2 Ocak’a kadar ABD’de Noel tatili nedeniyle her yer kapalı, kimseyle tanışmış olamazsınız. Mutlaka alışverişe gittiniz. Yanınıza aldığınız kutular mıydı?” paketleri taşıyacak mısın? “Bu arada yol parası da alacak mısın?” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu